Anasayfa Tanıtım Hyaluronik Asit Bazlı Dudak Dolgusu

Hyaluronik Asit Bazlı Dudak Dolgusu

6 Dakikada Okunur
0
0
100
Dudak Dolgusu

Genetik eğilim ve yaşlanma cildin elastikiyetini kaybetmesine neden olur. Bu durum da çeşitli estetik operasyon ya da müdahaleler ile genç görünmek mümkündür. Birçok yeni ve eski uygulama ile genç görünmek mümkün olmaktadır. Kısa süren operasyonlar ile doğru doktoru bularak ihtiyacınız olan sıklıkta uygulatarak yaşlanmayı durdurmak sağlanmaktadır. Yaşlanma etkilerini yok eden uygulamalardan en çok tercih edileni dolgu enjeksiyon yöntemidir. Özel iğnelerle hayvan ya da insan dokusu enjekte edilerek dolgun görünüm sağlanır.

Dudak Dolgusu
Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu her yaştan insan tarafından tercih edilen bir uygulamadır. Dudaklarının inceliğinden rahatsız olan ya da simetrik bozukluklar olan durumlarda dudak dolgusu tercih edilir. Kişinin kendi dokusundan ya da farklı maddelerden elde edilen dolgu maddeleri, minik iğnelerle dudağa enjekte edilir ve ortalama 1-2 yıl kadar kalıcıdır. Daha kalıcı bir dudak dolgusu isteyenler için ameliyat gerekir ve ameliyat kalıcı bir çözüm olur. Dudaklarda doğal bir dolgunluk yaratmak amaçlanan uygulamada hafif bir acı duyulur ve bu iğnelerden kaynaklanır. Daha sonra şişlik ve morluklar için buz uygulaması ya da kremler kullanılarak iyileşme tamamlanır. Çok kısa bir uygulamadır ve hemen sosyal hayata dönülebilir. Dudak dolgusu fiyatları her semte göre değişiklik göstermekle birlikte uygundur. Önemli olan doğru doktoru bulmak ve deneyimli bir uzman tarafından detaylı bilgilendirilmiş olmaktır. Tekrarlamak istediğiniz uygulamaları aynı doktora yaptırabilirsiniz. Ayrıca ilerleyen zamanlarda yüz dolgusu gibi farklı uygulamalar da yaptırabilirsiniz.

Bakınız: Dudak Dolgusu Ankara

Yüz dolgusu dudak dolgusu gibi yapılan bir uygulamadır. Uygulamada amaç mimik kırışıklıklarını dolgu enjeksiyonu ile doldurarak, gergin ve daha genç bir cilt yaratmaktır. Yüzü dolgun kişilerde birden fazla uygulama kötü bir görüntüye sebep olabilir. Bu gibi uygulamalarda deneyimli bir hekim sizin yüz şeklinize uygun olan gençleştirme yöntemini seçecektir. Dolgu müdahalesinde amaç doğal görünen bir yüz yaratmaktır ve kötü sonuçlar doğuracak uygulamaları yaşamamak için mutlaka iyi düşünüp doktorunuzu seçmeniz gerekir.

Yüz dolgusu ya da dudak dolgusu gibi işlemler oldukça kısa sürmektedir. Öğlen arası estetiği olarak nitelendirilen uygulamalar arasında yer alırlar. Her yıl tekrarlanmaları gerekir ve tekrar miktarı arttıkça etki de artar.

Yüz dolgularından en sık tercih edilen işlemlerden biri de göz altı bölgesindeki torbalanma, karanlık görünüm ve kırışıklıkları azaltan göz altı ışık dolgusu işlemidir. Çeşitli lazer sistemleri ile kombine tedavi uygulandığında göz altı morluklarında da etkili olan göz altı ışık dolgusu piyasada Teosyal Redensity 2 adı ile de bilinmektedir. Bu işlem ince kanüller ile uygulanır, dışarıdan izleyen için korkutucu bir görüntü oluştursa da uygulanan lokal anestezik kremler sayesinde hasta herhangi bir ağrı, acı hissetmez.

Detaylı Bilgi: Göz Altı Işık Dolgusu

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz