Anasayfa İnternet Hoş Geldin Netflix, Sefalar Getirdin mi ?

Hoş Geldin Netflix, Sefalar Getirdin mi ?

7 Dakikada Okunur
2
0
400
Netflix Türkiye

Evet hepiniz biliyorsunuzdur ancak ben yinede kaleme almak istedim. Geçen hafta Netflix Türkiye üzerinde resmi olarak yayın yapmaya başladı. Aslında şimdiye kadar Netflix dizilerinin hayranı olan kişiler zaten kullanıyorlardı. VPN bizim için çok önemli bir servis sonuçta, ilk yardım çantası gibi her an gerekebiliyor. VPN sayesinde Netflix‘i kullanan kişilerin sayısı hiç de az değildi.

Peki Netflix Türkiye Neden Önemlidir ?

Netflix Türkiye
Netflix Türkiye

Evet aslında ilk başta benimde aklıma gelen bir soruydu bu. Zaten Netflix ABD üzerinden yayınları izleyebiliyorduk. Dolayısıyla Türkiye’ye girmesi neden önemliydi ki ?

Aslında bu noktada tüm olay alt yazı ve dublaj desteği olacaktır. Çünkü herkesin İngilizce anlama zorunluluğu yok. Dolayısıyla çok büyük bir kesim alt yazı ve hatta dublaj beklemektedir. Netflix Türkiye işte bizlere bunları vaat ettiği için önemli bir projedir.

Bedavası Varken, Dizileri Neden Para Verip İzleyelim ?

Evet herkes biraz dürüst olsun, aklımıza bu soru geldi ve belkide hali hazırda çoğu kişinin aklında bu soru var.

 • Bu sorunun bizden fazla cevabı var elbette. İlk olarak olması gereken etik cevabı verelim. Netflix üzerinden dizileri ve filmleri legal olarak izleyebilir ve telif haklarına karşı saygılı olmuş olursunuz.
 • Diğer yandan dizi ve film sitelerinde yer alan ve ailemizin yanında açmak istemeyeceğimiz reklamlar Netflix’i seçmek için bir neden halini aldı bence.
 • Dizileri izlerken günü geldiğinde beklemeye başlarız. Ancak dizi siteleri çevirmenin zevkine göre çeviriyi yayınlar, bizim zevkimize göre değil. Netflix bu işi profesyonel olarak yapacak.

Hazır Yeri Gelmişken Kaç Para, Paradan Haber Ver !

Ne zaman birinine Netflix Türkiye’de hizmete başladı desem aynı soru geliyor doğal olarak. Kaç para bu sistem ? Aslında Netflix bize 3 farklı üyeli seçeneği sunuyor. Sizler kendi ihtiyacınıza göre bir seçim yapabilirsiniz. Üyelik tipleri ve fiyatlarını şuraya iliştiriyorum. Görebileceğiniz gibi fiyata göre yayın kalitesi değişiyor ve aynı anda açılabilecek ekran sayısı artıyor.

 

Netflix Türkiye Fiyati
Netflix Türkiye Fiyati

Aynı Anda Açılabilecek Ekran Sayısı, Hım Kulağa Hoş Geliyor :)

Aynı anda açılabilecek ekran sayısı
Aynı anda açılabilecek ekran sayısı

Evet bu noktada kulağa bir fırsat geliyor gibi ne dersiniz ? PlayStation kullanan kişiler PSN Kardeşliği olayına gayet hakimdir. Görünen o ki Netflix üzerinde de benzer bir yapı çalışabilir. Örnek vermek gerekirse HD yayınları izleyebileceğimiz Standart Paket dahilinde aynı anda iki ekran açık olabiliyor. Dolayısıyla iki arkadaş ortak hesap açıp aynı anda izleme yapabiliriz. Açıkçası ben daha denemedim, deneyen varsa sistem işliyor mu yorumları almak isterim :)

Netflix Türkiye İçerik Listesi

Benim aklıma ilk olarak gelen soruların başında kesinlikle içerik listesi geldi. Bu konuda yaptığım ufak bir araştırmada Donanım Haber üzerinde bir arkadaş çok kapsamlı bir çalışma paylaşmış. Hiç vaktinizi almadan ben size linkini ileteyim. Eminim işinize yarayacaktır.

Netflix Türkiye İçerik Listesi

Denemesi Bedava !

Evet yanlış duymadınız, Netflix Türkiye herkes tarafından denenebilsin diye ilk ay ücretsiz olarak kullandırtıyor. Sizler de üye olarak ilk ay ücretsiz kullanabilirsiniz. Ve en güzel yanı da istediğiniz an sistemden çıkabiliyorsunuz. Herhangi bir taahhüt falan bulunmuyor. Dediğim gibi denemesi bedava !

Şu anda kullanmaya başlamadım çünkü internet hızım çok kötü. Ancak her an başlayıp sistemi deneyebilirim. O zamana kadar sizler deneyimlerinizi benle paylaşmak ister misiniz ? Yorumlardan bekliyorum düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi !

 • Rise of Empires Ottoman

  İzledim : Rise of Empires: Ottoman

  Son zamanlarda Netflix ülkemize özel yapımlar yapmaya gönül vermiş durumda. Özellikle ülke…
 • Netflix

  Netflix ile İzleyebileceğiniz 5 Mükemmel Dizi

  Bildiğiniz gibi dünya üzerinde çok popüler bir dijital yayın platformu Netflix ülkemizde d…
Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In İnternet

2 Yorumlar

 1. BlogYazarki

  20 Ekim 2016 at 3:19 am

  Aslında Türkiye Standartlarında herşeye p kadar çok veriyoruz ki izlemeye de neler vermeyiz..

  Cevapla

  • Ayhan

   27 Ekim 2016 at 10:02 pm

   Bu biraz zevk işi, dolayısıyla da lüks harcama oluyor. Dizi ve film izlemeyi sevenler bence yararlanacaklardır.

   Cevapla

Cevap Yaz