Anasayfa Hakkimda

Hakkimda

Açıkçası hala bloglardaki hakkımda sayfaları okunuyor mu, hatta bloglar okunuyor mu emin değilim. Ancak ben hala yeni keşfettiğim bloglarda hakımda kısmını okuduğum için bu bölümü düzenlemek istedim. Eğer bloguma yeni girmişseniz benim hakkımda detaylı bilgi almak istiyorsanız hemen başlayım.

Kimim Ben ?

1990 yılının Temmuz ayında İzmir’de dünyaya geldim. O zamandan beri neredeyse sürekli İzmir’de yaşadım. Bu duruma istisna olan tek durum askerlik dumu oldu. Askerliği Kıbrısta tamamladım. Ohh tatil yapmışsın diyorsanız, demeyin emi olun değildi :)

Eğitim hayatımda tamamen İzmir‘de geçti. Hayatım boyunca gurur duyduğum İzmir Atatürk Lisesi‘ni bitirmemin ardından EGE Üniversitesi Elektrik – Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Eğer aklınızda bir soru işaret varsa, evet isteyerek okuduğum bir bölümdü ve işimi severek yapıyorum.

İş hayatım ise alışılagelmişin dışında başladı. Mezun olmama kısa bir süre kala arkadaşlarımla beraber şirket kurarak iş hayatına atıldım. 2 sene çabalama sonrası şirketi kapattık. 2016 yılından beri de Türkiye’nin büyük şirketlerinden birinde AR-GE mühendisi olarak çalışıyorum.

İnternet ve Blog Hayatım

İnternete ilk bağlanmam sanırım 2001 yılında ilk bilgisayarımı babamın alması ile başladı. Açıkçası o zamanlar internete bağlanmak farklı bir deneyimdi. Çünkü şu an gibi yüksek hızlar ve kotasız tek fiyatlı tarifeler yoktu. 146’dan internete giren efsane nesil denen nesildenim anlayacağınız. İnternete bağlanmak o zaman benim için hızlıca bağlanıp, wallpaper indirip internetten çıkmaktı.

Sonrasında ADSL bağlantısı çıktığında artık internette sörf yapmak devri başlamıştı benim için. Ancak bir süre sonra internette gezinmek bana yetmemeye başladı. İlk denemelerim sanırım Mynet tarfından yapılan sitemynet.com sitesi üzerinden site açmamla başladım. Daha sonra ücretiz site açtıran somee.com üzerinden bir forum açmıştım. Açıkçası bu sitelerimden ekran görüntüsü almadığım içi pişmanım şu anda. Açıkçası archive.org üzerinden bulmaya çalıştım ama bulamadım.

Sonrasında ise bir süre üretim noktasından tüketim noktasına geçiş yaptım. 2013 yılında bu blogumu açarak yeniden içerik üretmeye başladım.

 

Yoruma Kapalı