Anasayfa Tanıtım Göğüs Büyütme Ameliyatı

Göğüs Büyütme Ameliyatı

5 Dakikada Okunur
0
0
65
dogal-gogus-buyutme-nasil-olur-7858851_x_3272_o

GÖĞÜS BÜYÜTME (MEME BÜYÜTME) AMELİYATI

                Meme Büyütme Nedir ?

Göğüslerinin büyüklüğünden ve hacminden şikayetçi olan memelerinin yeteri kadar hacimli, dolgun ve büyük olmadığını düşünen ya da kanser ve benzeri bir rahatsızlık nedeniyle memelerinin biri ya da her ikisi birden alınan kadınlarda memelerin yeniden yapılandırılması işlemine meme büyütme adı verilmektedir.

Göğüs Büyütme (Meme Büyütme) Ameliyatında Hangi Madde Kullanılır ?

                Meme büyütme ameliyatlarında silikon bazlı protezler (implant) kullanılmaktadır. Silikon protezlerin göğüs büyütme uygulamalarında kullanımı özellikle son 10 yıl içerisinde kayda değer bir artış göstermiştir.

Günümüzdeki tüm teknik, yöntem ve tedaviler de göz önüne alındığında göğüs (meme) büyütme amaçlı olarak uygulanan operasyonlarda silikon temelli protezlerin kullanımı, bu işlem için en etkili, uygun, kalıcı, sağlıklı ve güvenli yol olarak bilinmektedir.

Bakınız : Meme Estetiği İzmir

Meme Büyütme (Göğüs Büyütme) Nasıl Yapılır ?

                Meme büyütme operasyonunda silikon göğüs protezi genel olarak hastanın vücuduna genel olarak 2 farklı ana teknik ile yerleştirilmektedir. Bunlar subglandular, yani göğüs kası üstüne protez implantın yerleştirilmesi ve subpektoral yani göğüs kası altına silikon protezin yerleştirilmesidir.

Bununla beraber meme büyütme ameliyatlarında hastanın vücuduna yerleştirilecek silikon bazlı implantlar; meme altından, göbek deliği üzerinden, koltukaltından ve meme başının çevresi üzerinden yapılmaktadır.

Meme Büyütme Ameliyatının Avantajları Nelerdir ?

Silikon göğüs implantları ile yapılan meme büyütme uygulaması neticesinde, memeler hacimli ve dolgun bir görünüm kazanır, memelerde meydana gelen sarkma durumu düzeltilir, iki meme arasında hacim ve büyüklük bakımından herhangi bir asimetrik durum söz konusu ise, bu durum düzeltilir, kişinin vücudu ile orantılı göğüslere kavuşması sağlanır, kişinin posturüne bir tazelik kazandırılır, memelerin beden ölçüsü büyütülür, kişinin kendine olan özgüveni artarak daha sağlıklı bir ruh hali kazanması sağlanır.

Göğüs Büyütme Ameliyatında Hangi Anestezi Tekniği Kullanılır ?

Göğüz büyütme ameliyatlarında doktorun görüşü ve hastanın taleplerine göre genel ya da lokal anestezi uygulanmaktadır.

Göğüs  Büyütme Ameliyatı Fiyatları Nedir ?

Silikon bazlı protez kullanılarak yapılan meme büyütme uygulaması ve bu uygulamanın fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için uzman doktorunuza başvurunuz.

Detaylı Bilgi İçin : İzmir Estetik Cerrah

  • Göğüs Büyütme

    Göğüs Büyütme Ameliyatı nedir?

    Göğüs büyütme ameliyatı bir kadının göğüs boyutunu, şeklini veya dolgunluğunu değiştirmek …
Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz