Anasayfa Tanıtım Foça Otel 1887’de Kendinizi Özel Hissedin

Foça Otel 1887’de Kendinizi Özel Hissedin

10 Dakikada Okunur
0
0
27
Foça Otel 1887

Tatil denildiğinde her bireyin aklına konfor gelmektedir. İzmir Foça da konforu yaşayarak kendinizi özel hissetmeniz için hemen rezervasyonlarınızı yaptırmanızı tavsiye ederiz. Foça otel 1887‘de kendinizi özel hissedin ve konforlu bir tatil geçirin. Genel olarak bilinmektedir ki, otel rezervasyonlarında bahsi geçen hizmet ve konforu bulmak mümkün değildir. Fakat, www.focaotel1887.com sitesinde bahis geçen tüm hizmetleri alma imkanınız vardır. Site üzerinde hizmetler ve alanlar ile alakalı gerekli olan tüm bilgiler mevcuttur. Aileniz ya da arkadaşlarınız ile mükemmel bir tatil fırsatı İzmir Foça da sizleri beklemekte. Kaliteyi ve konforu uygun fiyata bularak, kendiniz için ayırdığınız zamanı en güzel şekilde geçirebilirsiniz.

Odalar İçin Nasıl Rezervasyon Yaptırılır?

İzmir tarihi ve kültürü ile tatilcilerin her yıl çok daha fazla ilgisini gören bir şehir haline gelmiştir. Tatil için bu popüler şehirde vakit geçirmek için www.focaotel1887.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. Site üzerinde yer alan tüm bilgi ve hizmetler, aslıdır. Gittiğinizde de aynı hizmet ve konfor ile karşılaşacağınızdan emin olabilirsiniz. Rezervasyon için site üzerinden online erişim sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde iletişim numaralarından da faydalanmanız mümkündür. Odalar için süit, tek kişilik, çift kişilik ve aile odalar seçenekleri mevcuttur. Bunun yanı sıra odanızın havuz ya da deniz manzaralı oluşunu da tercih edebilirsiniz. Konaklama süreniz için giriş ve çıkış tarihini, aynı şekilde de kişi sayısını belirtmeniz yeterli olacaktır. Bu bilgiler ile kolayca rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Tatilin Kalbi İzmir’de Atıyor

İzmir, hem yurt içi turistleri hem de yurt dışı turistleri bu yıl her zamankinden daha çok ağırlıyor. Bu güzel tatil şehrinde kalacağınız otelinizin konumu ve konforu çok önemlidir. Foça İzmir de en çok ilgi gören semttir. Bu neden ile kalacağınız otelin Foça da olması gerekmektedir. Foça konaklaması için de mutlaka www.focaotel1887.com tercih edilmelidir. Verdiği hizmetler ve sağladığı konfor ile kendinizi, tatilinizin her anında özel hissedeceğinizden emin olabilirsiniz. Gece ve gündüz eğlenceleri için de doğru bir tercih yapmış olacaksınız. Sizin ve ailenizin konforu için doğru adres İzmir Foça olacaktır. Konaklama yapan kişilerin memnuniyet derecesi içinde site yorumlarından faydalanma imkanınız vardır.

Efsanelerle Dolu Tatil Cenneti Foça

Anadolu’nun bereketli toprakları, binlerce efsaneye, söylenceye tanıklık etmiştir. Neredeyse her yörede söylenegelen efsaneler, anlatılan hikayeler, o yörede yaşayan insanların ortak hafızasını oluşturmaz mı zaten? Evet, her bölgenin bir hikayesi vardır belki ama efsanelerle dolu tatil cenneti Foça için anlatılagelenler, Homeros’a dayanır. Detaylar için https://www.focaotel1887.com/foca/ sayfasına bakabilirsiniz…28

Siren Kayalıklarında bir Odysseus

Antik Çağ’da yaşayan İyonyalı halk ozanı Homeros, uzun yıllar İzmir’de yaşar ve İlyada ve Odysseia destanlarını kaleme alır. Bu destanlardan İlyada’da Truva Savaşı’nı, Odysseia’de ise Yunan savaşçı Odysseus’un savaş sonrasında İthaka’daki evine dönme yolculuğunu anlatır. İşte bu yolculukta Odysseus’un yolu, bugün bile hala görenleri büyüleyen Foça’daki Siren Kayalıklarına düşer. Efsaneye gelmeden önce, Sirenlerin kimler olduğunu bilmekte yarar var. Sirenler, mitolojiye göre bir adada yaşadıklarına inanılan yaratıklardır. Ancak bu yaratıklar kadın başlı ve balık vücutludur. Bu yönleriyle deniz kızlarıyla karıştırılabilirler fakat onlardan farklı olarak Sirenler iki kuyrukludurlar.

Odysseus, savaş sonrasında tüm gücü ve donanmasıyla birlikte İthaka’daki evine doğru yol alırken, Foça’daki Siren Kayalıklarından geçmek zorundadır. Fakat bu kayalıklarda yaşayan Sirenler, büyülü müzikleriyle denizcileri kendilerine çekmekte ve akıllarını başlarından alarak kalan ömürlerini kayalıklarda geçirmelerine ve burada helak olmalarına neden olmaktadırlar. Bunu bilen Odysseus, oradan geçerken kendisini geminin büyük direğine zincirlerle bağlatır ve ağzını kapattırır. Gemideki diğer herkese de kulaklarını bal mumuyla tıkamaları emrini verir. Bu sayede Sirenlerin çıkardığı büyülü müziği sadece kendisi duyacaktır. Öyle de olur. Oradan geçtikleri sırada müziğin büyülü etkisiyle tayfalarına demir atmaları emrini vermek ister, ellerini oynatmak ister. Fakat bunu başaramaz. Seslerin etkisi geçince de daha bin bir macera atlatan Odysseus, kendisini bekleyen karısı Penelope’ye ve özlemini duyduğu İthaka’ya varır.

Karataş’a Bas, Foça’ya Yerleş

Foça için anlatılagelen bir diğer efsane ise Karataş efsanesidir. Efsaneye göre, Foça’da nerede olduğu hiç kimse tarafından bilinmeyen bir kara bir taş vardır. Foça’ya gelen insanların bir kısmı, farkında bile olmadan o taşa basarlar. İşte anlatıla gelene göre, her kim o taşa basarsa Foça için karşı koyamadığı duygular beslemeye başlar. Duyguları öylesine derinleşir ki, mutlaka geri döner ve Foça’da yaşamaya başlar. Yani sözün özü burası öylesine yaşanılası bir yerdir ki, yolu bir kez Foça’ya düşen, bir gün mutlaka burada yaşamanın hayalini kurar.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz