Anasayfa Girişimcilik Evden Para Kazanma Mümkün mü ?

Evden Para Kazanma Mümkün mü ?

5 Dakikada Okunur
3
0
297
Evden Para Kazanma

Son zamanlarda özellikle öğrencilerin ve ev hanımlarının aklında sürekli olarak evden para kazanma var. Peki gerçekten evden para kazanmak mümkün mü ? Aslında dünya genelindeki ve ülkemizdeki öncül uygulamalara bakarsak evden para kazanmak mümkün. Ancak bu çalışmayacağınız anlamına gelmiyor. Çünkü çalışmadan kazanmak bir hayal. Burada kastettiğim evden çalışarak para kazanmak. İsterseniz hemen yapabileceğiniz işlerden bahsedeyim.

1 – Satış Ortaklığı

Evet firmalarla satış ortaklığı yaparak evinizden para kazanabilmeniz gayet mümkün. Bunu zaten ev hanımlarımız Avon gibi firmalarla gerçekleştiriyorlar. Bunlara ek olarak internet üzerinden de satış ortaklığı programlarına katılabilirsiniz. Bu sayede hem geçiminizi sağlayabilir veya ek gelir elde edebilirsiniz.

2 – El Emeği Ürünler 

Ev hanımlarının rahatlıkla yapabilecekleri bu yöntem sayesinde işinizi ciddi anlamda büyütebilirsiniz. Hatta ev hanımlarına kredi veren bankalar sayesinde kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Size çok uzak gibi görülebilir en başta. Ancak unutmayın ufak adımlarla başlayarak işinizi büyütebilirsiniz.

Evden Para Kazanma
Evden Para Kazanma

3 – E- Ticaret Sitesi Kurabilirsiniz

Dediğim gibi kendi işinizi internet üzerinden kurmak hiç de zor değil. Çok hızlı bir şekilde e-ticaret sitesi kurarak geçiminizi sağlayacak geliri kazanabilirsiniz. Üstelik faizsiz kredi veren bankalar yardımı ile bunu kendi bütçenizi sarsmadan da gerçekleştirebilmeniz mümkün.

Ancak unutmayın ki bu sektörde rakibiniz çok olaraktır. Dolayısıyla bu alana girerken çok dikkatli olmalısınız. Yoksa okyanusta boğulmak içten bile olmaz. Bu nedenle satabileceğinizden emin olduğunuz, satış ağınızı kurduğunuz ürünler için atılım yaparsanız başarılı olabilirsiniz. Aksi taktirde sıkıntıya düşebilirsiniz.

4 – Blog Kurabilirsiniz

Evet blog yazarak para kazanmak da mümkün. Tek yapmanız gereken sürekli olarak özgün içerikler girerek blogunuzu geliştirmek ve sosyal medya üzerinden takipçiler edinmek olacaktır. Daha sonra alacağınız reklamlar sayesinde kendi kazancınızı sağlayabilirsiniz. Artık tek yapmanız gereken eft saatleri ne onları takip etmek. Çünkü kazancınızı eft ile alacaksınız.

5 – Makale Yazarlığı Yapabilirsiniz

Özellikle üniversite öğrencilerinin yapabileceği en kolay iş makale yazarlığıdır. Çünkü vaktiniz bol, bilginiz çok. Bilginizi zaman harcayarak yazıya dökerek kazançlar elde edebilirsiniz. Bu piyasada yaklaşık 100 kelime için 1TL gibi bir kazanç elde edilebiliyor. Güde 300 kelimelik 3 makale satsanız ortalama 10TL gelir elde edersiniz ve ayda 300TL kazanç anlamına gelir. Bana göre hiç de azımsanmayacak bir ücret olarak dikkat çekiyor.


 

Bunlar haricinde de yapabileceğiniz çeşitli faaliyerler mevcut. Sadece aklıma ilk gelen 5 maddeyi sıralayarak sizlere yol göstermek istedim.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Girişimcilik

3 Yorumlar

 1. Mutluluk Satıcısı

  21 Mayıs 2016 at 11:56 pm

  Makale yazarlığı işi, zamanı bol olan ve bilgisayar başında ömrünü tüketmek isteyenlerin yapabileceği bir iş. 1 yılı aşkın bu işi yaptım ve şu anki aklım olsaydı, hayatta yapmazdım:)

  Cevapla

 2. Zompir

  9 Haziran 2016 at 12:39 am

  Makale yazarlığını daha detaylı anlatabilir misiniz acaba ? Yazıları nasıl pazarlayabiliriz ?

  Cevapla

  • Ayhan

   9 Haziran 2016 at 1:12 am

   Yazıları webmaster forumlarındapazarlayabilirsiniz.

   Cevapla

Cevap Yaz