Anasayfa Tanıtım ESTETİK CİLT DOLGUSU

ESTETİK CİLT DOLGUSU

6 Dakikada Okunur
0
0
85
dudak

ESTETİK CİLT DOLGUSU

Dolgu, hyaluronik asit içeren   bir maddedir. Bu madde deri altında doldurma ve deri altından üste doğru bir itme işlevi görür. Böylece yaşanılan,
–  Kırışıklık
–  Katlantı
–  Hacim kaybı gibi problemler çözümlenmiş olur.

Dolgu ilacının 3 tipi vardır. Bunlar,
– Geçici dolgu
– Yarı kalıcı, yarı geçici dolgu
– Kalıcı dolgu

Bu tipler etkinlik sürelerine göre tasarlanmış olan içeriklere sahiptir. Genelde önerilen cilt dolguları geçici dolgular ve yarı kalıcı dolgulardır.  Geçici dolgu uygulamalarında etkinlik süresi 5 – 6 aydır.

 

Cilt Dolgusu Hangi Bölgelere Uygulanır ?

2 ana bölge içindeki noktalara uygulanan cilt dolguları, yukarıda sıralanan problemlerin mevcut olduğu tüm noktalara uygulanabilir. Bu iki ana bölge;
– Yüz ve dudaklardır.

Yüz Dolgusu

Yüz dolgusu,  Yüz bölgesinde yer alan tüm kırışıklık, hacim kaybı, kontür kaybı problemlerinin çözümlendiği dolgu işlemidir. Dolgu ilacı,
– Alın
– Yanaklar
– Kaşlar
– Göz yaşı oluğu
– Kaz ayakları
– Elmacıklar
– Şakaklar
– Çene
– Boyun
– Dekolte gibi bölgelere enjekte edilir.

Anahtar Kelimeler : Ankara Yüz Dolgusu

Bu şekilde yüzdeki tek bir bölge yerine tüm noktalarda tamamen genç ve orantılı bir görünüm elde edilir.

Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu dolgu maddesinin dudaklar ve dudak çevresindeki problemleri gidermek için yapılır. Çoğu kez dudak dolgusu hiç bir yaşlanma ya da kırışıklık problemi yaşanmadan sadece daha dolgun, iri ve ön planda dudaklar elde etmek için tercih edilir. Dudak dolgusu ile dudaklar doğal bir şekilde dolgun ve orantılı bir hale kavuşturulur.

Dudak dolgusunda, dolgu maddesi,
– Nazolabial kıvırıma
– Üst ve alt dudağı tutan bölgelere
– Dudak ve çene arası bölgeye
– Dudaklara ve dudakların orta noktalarına
– Dudak sınırına enjekte edilir.

Cilt Dolguları Kimlere Yapılabilir ?

Söz konusu işlemler,
– Gebe olmayan
– Bebek emzirmeyen
– Kanser, şeker, tansiyon, kalp, dolaşım gibi hastalıklara sahip olmayan ve ilaç tedavisi görmeyen erkek ve kadın herkeste uygulanabilir.

Yüz dolgusu ve dudak dolgusunun yapılabilmesi için bir diğer önemli kriter ise  cilt dolgusunun çözümleyebileceği derecelerde problemelre sahip olmaktır.

 

Cilt Dolgusu Başka Hangi Sorunların Çözümünde Kullanılır ?

Kontürünü kaybeden ve hacimsizlik nedeni ile yüz ifadesini kötü etkileyen çene bölgesi için kullanılır. Alt yüz dolguları içinde uygulanan bu işlemde,
çene hattına kontür verilir, çene ucu uygun boyut ve şekilde yaratılmaya çalışılır.  Bu şekilde geride duran çene görünümü daha estetik bir şekilde revize edilmiş olur.

 

Cilt Dolgusu Fiyatları Nedir ?

Yüz dolgusu fiyatları ve dudak dolgusu fiyatları yada yüz ve dudak dolgusu fiyatları birbirinden farklıdır. Çünkü tedavilerin tek bir alan için mi yoksa bir çok bölgedemi uygulanacağı harcanan ilaç miktarını değiştirmektedir. Diğer yandan ise doktorunuzun en uygun gördüğü dolgu tipi de fiyatları değişken kılacaktır. Bu nedenlerden ötürü dolgu fiyatlarını net bir şekilde belirtmek yanıltıcı olacaktır.

Bilgi için teşekkürler : www.ankarayuzdolgusu.com

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz