Anasayfa Tanıtım Erkeklerde lazer epilasyon ve cihaz çeşitleri

Erkeklerde lazer epilasyon ve cihaz çeşitleri

4 Dakikada Okunur
0
0
210
Erkek Lazer Epilasyon

Erkek lazer epilasyon uygulamasında kullanılan cihazlar ile kadınların lazer epilasyon uygulamasında kullanılan cihazlar farklılık göstermemektedir. Sadece hekimlerin kadın ya da erkek fark etmeden yapılan cilt analizleri neticesinde yine kişilere uygun olarak cihazları seçmekte ve bazen her bölgeye göre farklı cihazlar bile kullanılabilmektedir.

Erkek Lazer Epilasyon

Erkek lazer epilasyonda Buzlazer teknolojisi!

Erkek lazer epilasyon uygulamalarında acısız ve diğer sistemlere göre daha konforlu olması nedeni ile son dönemlerde tercih edilen cihaz buzlazer teknolojisidir. Buz lazer isminden de anlaşıldığı gibi özel soğutucu başlığı sayesinde acısız bir şekilde işlemin tamamlanmasını sağlamaktadır. Buzlazer cihazı ile gerçekleştirilen lazer epilasyon uygulaması diğer cihazlara oranla daha etkili ve kısa sürede etkisini göstermektedir. Diğer kullanılan cihazlardan da söz edecek olursak bunlar; diode lazer, alexandrite lazer cihazlarıdır. Bunun dışında IPL lazer epilasyon uygulaması da yine nadir de olsa yapılan etkili işlemler arasında yer almaktadır. Ancak biraz önce de detaylı bahsettiğimiz gibi daha konforlu ve acısız olması nedeni ile buzlazer geleceğin en popüler cihazı gibi görünüyor.

Genital Lazer Epilasyon uygulaması da yine diode ve alexandrite lazer cihazları ile yapıldığı gibi son dönemlerde bu cihazlara göre biraz daha maliyetli olan buz lazer cihazı ile de yapılabilmektedir. Üstelik buzlazer sistemi acısız olması nedeni ile genital bölgede oldukça tercih edilmektedir.

Genital lazer epilasyon uygulaması diğer bölgelere göre, genital kısmın nemli olmasından dolayı biraz daha fazla seans gerektirebilmektedir. Ancak bu durum her kişide kesinlikle böyledir diyemeyiz. Bunun dışında lazer uygulamalarının genital bölgede değil diğer bölgelerde de herhangi bir sağlık sorununa neden olduğu gözlemlenmemiştir ve uygulanan her bir sistem FDA onaylı olup, sağlık açısından bir soruna neden olmayan ve güvenilir uygulamalardır.

Buzlazer ve diğer lazer epilasyon cihazları ve uygulamaları hakkında tüm bilgilere internet sitelerinden ulaşabileceğiniz gibi, buzlazer hakkında tüm detaylı bilgi ve ülkemizde buzlazer uygulanan klinikler hakkında da bilgi için www.buzlazer.com’u tıklayarak, dilediğiniz bilgilere güvenle erişebilirsiniz. Unutmayın lazer epilasyon önemlidir ve mutlaka hekim kontrolünde yapılmalıdır!

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz