Anasayfa Tanıtım En Çok Göz Ardı Edilen SEO Detayları

En Çok Göz Ardı Edilen SEO Detayları

6 Dakikada Okunur
0
0
25
SEO

Genelde SEO Uzmanları sır vermezler denilir. Biz bu önyargıları yıkmak adına size kurumsal SEO çözümlerini anlatıyoruz. Genelde neden başarılı olamıyoruz? Sorularıyla karşı, karşıya kalmaktayız. Başarı akılcı planlarla, rekabette üstünlük kurma stratejisidir. Gerçek anlamda arama motoru optimizasyonu yaptığınıza emin olmadan, işe başlamayınız. Başarısızlıkların nedeni ise SEO’nun katı kurallarını es geçmektir. Bize göre bu kuralları bir kaç madde ile sıralamak mümkündür:

SEO’nun Temel Taşları

Network Ağınızı Genişletin

Genelde başarıya ulaşamayanlar kendini düşünürler. Nasıl kazançlı çıkarım? Düşüncesi ile hareket ettiklerinden dolayı odak noktası olan müşterilerini göz ardı ederler. O hayallerindeki kullanıcı bu düşünce ile hareket ettiği sürece gelmeyecektir. Ticari hizmet, ürün satışı sunan kurumsal firmalar ve e-ticaret siteleri bu durumda ne yapmalı? Kullanıcıların eğlenerek alışveriş yaptığı bir siteyi hayal ettiniz mi? Bence etmediniz. Çünkü hayalinizi para kaplıyor. SEO-Turkey ekibi olarak biz hayal ettik. Güzel bir tasarıma sahip, kullanıcının eğlenerek sitede gezdiği, indirim fırsatlarının uçuştuğu, kullanıcı deneyimlerin müşteriye sunulduğu,  aktivitelerin olduğu bir site bizden size işte beyin fırtınası: “Gerisi size kalıyor” Growth Hacking konusunda bilgiler edindiğinizde büyük firmaların nasıl başarılı olduklarınızı anlarsınız, SEO fiyatları için tıklayın.

SEO Başarısı İçin Sosyal Medya

Genel ön yargı: “Google’dan gelmeyen ziyaretçi değerli değildir” Bu kuralı Google belirtiyor diyenlere inanmayın; asılsız iddiadır. Google analytics paneline 2014-2015 yılları arasında Sosyal medyayı öven sözleri ne çabuk unuttunuz. 2014-2015 yılı geçti diyenler olacaktır. Onlar diye dursun biz yazımıza devam edelim. Gerçek kullanıcı deneyimlerinin yaşandığı yerdir sosyal medya… Ekibimizin analizleri sonucunda es geçilmemesi gereken en önemli SEO kaynakları arasında sosyal medya yer alıyor. Lider markaların dahi; kullanıcıları kendisine çekmek için basit paylaşımlar yaptığını görebilirsiniz. Kurumsallığın dışına çıkarak, takipçilerini eğlendirmeye çalışıyor. Tüm ön yargıları bu şekliyle yerle bir ediyor… Aktiviteler yapmaktan, cömertçe hediyeler dağıtmaktan çekinmeyin. Bu sayede geniş bir kitle kısa sürede sizi takip edecektir.

İpucu: Google Plus hesabınızın onaylı olmasına önem gösterin. Facebook, Twitter, Pinterest, Google Plus, Linked’in hakkında detaylı bilgilere sahip olunuz.

Webmaster Tools ve Analytics: Web sitelerinizin sağlık durumunu Google araçlarından kolaylıkla elde edersiniz. Arabanız nasıl arızalandığında size uyarı veriyorsa: Google’da sizi kullanıcılarınızla ve gönderdiği mesajlarla uyarırı. Bu araçların kullanımı hakkında Google Bölümümüzden bilgi alabilirsiniz.

İpucu: Sağlıklı siteleri kullancılar ve arama motorları sever.

Yaptığınız İşi Severek Web Sitenizi Güncel Tutun: Web sitelerinin güncel olması için yıprananlar kendinizi bu kadar paralamayın. Tamam, güncellik önemlidir ama kendinizi kasmadan severek yayın yaparsanız, ancak başarıya o şekilde ulaşabilirsiniz. SEO sektöründeki başarılarımızı; severek yaptığımız çalışmalara ve müşterilerimize borçluyuz.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz