Anasayfa Tanıtım Dünyanın yedi harikasını inceledim

Dünyanın yedi harikasını inceledim

2 Dakikada Okunur
0
0
94
Artemis

Giriş

Selamlar,

Bilirsiniz antik yapıları, kültürü ve sanatı severim. Bunu bir programcı olarak söyleyebilirim ki eski insanların yaşantıları, kültürü ve gizemli yapısı inanılmaz hoşuma gitmekte.

Araştırma

Artemis

İnternette araştırma yaparken bir çok kaynağın olduğunu ve bunun dışında bir de vikipedia olduğunu görürsünüz kimi zaman sadece Vikipedia ile geçinsekde oradaki bilgilerde insanlar tarafından girildiğinden belli olmamakta. Çünkü kaynaklar doğrulanmış değil ben bu tür durumlarda internette sırf bu iş için oluşturulmuş sitelere bakmaya çalışıyorum.

Yine dünyanın yedi harikası hakkında internette bir ton bilgi var. Lakin bunların en detaylısını dunyaninyediharikasi .net adresinde bulduğumu ifade etmeliyim. Sizler de böyle bir araştırma yapacaksanız bence direkt bu siteden başlamanız en doğrusu olur. Sonuçta tekrar tekrar amerikaya keşfetmeye gerek yok.

Biliyor muydunuz?

Son dönem içerisinde dünyanın yeni yedi harikası seçilmiş. Hatta ve hatta Ayasofya müzesi de finalistleri arasındaymış… Durun bilmediğiniz bir kaç bilgi daha vereyim. Dünyanın yedi harikasından 2 tanesi Türkiye’de!! En dikkat çekici harika ise tabii ki dünyada depreme ve yangınlara dayanabilmiş ve tek bir taşı tonluk olan Keops diğer adıyla Mısır piramitleri, ben susuyorum slayt konuşsun.

Daha fazla detaya ulaşmak için dünyanın yeni yedi harikası sunumuna gidin; http://dunyaninyediharikasi.net/dunyanin-7-harikasi-slayt-sunum

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz