Anasayfa Tanıtım Dövme Sildirme Derdine Son

Dövme Sildirme Derdine Son

7 Dakikada Okunur
0
0
232
dovme-sildirme-1

LAZER İLE DÖVME SİLDİRME

Lazer ışınları dövmeleri silen tek sistemdir. Silinmesi neredeyse imkansız olan dövmeler için en uygun olan lazerler ile yapılan tedavilerde dövmeler olabildiğince deri rengine yakınlaştırılır.

Lazer İle Dövme Silme Nasıl Yapılır?

Lazer ile dövme silme işlemleri Q-Switched Nd: Yag lazer ile yapılır. Bu lazer sisteminin dalga boyu ve özelliği dövmelerin yapıldığı boyaları parçalar ve yakar. Bu işlem ile dövmenin olduyer az miktarda hasar alır ve deri aldığı bu hasarı onarmak için çalışır. Bu şekilde hem  çift etki ile dövmeler deri rengine yakınlaştırılır.

Lazer ile Dövme Silme İşlemi Kaç Seans Yapılır?

Bu işlemler, ortalama olarak 6 seans yapılır. Seanslar  dövmelerin silinme başarısını etkileyen bazı unsurlara göre gerçek boyutunu kazanır.

Dövemelerin Silinme Başarısını Etkileyen Unsurlar Nelerdir?

Dövmelerin silinme başarısını,

– Dövmenin uygulandığı yer
– Uygulama derinliği
– Dövmelerin çizildiği boyaların rengi/ renkleri
– Dövmelerin ne kadar eski olduğu gibi unsurlardır.

Neden Bu Unsurlar Silinme Başarısını Etkiler?

Çünkü bu unsurlar lazer sisteminin etki derecesini etkiler. Lazer ne kadar etkili olursa dövmeler o kadar iyi silinir . Eğer dövme rengi siyah ise silinme  ihtimali çok yüksektir. Fakat dövme rengi pembe, mavi, turuncu gibi renkelrde ise silinme ihtimali daha düşüktür.  Çünkü lazer ışınları koyu rengi aldılamakta daha beceriklidir. Buna ek oalrak eğer dövme eski ise silinmesi daha kolay olacaktır. Çünkü eski olan dövme boyaları ilk koyu halini kaybetmiş ve deri tarafından emilmiştir. Dövme derinde ise ve yakın bir tairhte üzerinden bir kez daha geçildi ise silinmesi yani deri rengine yakınlaştırılması o kadar zor olacaktır. Çünkü dövmeler kalıcı boyalar ile yapılır ve lazer en derine işlemez.

Lazer ile Dövme Silme İşlemi Acı Veir mi?

Evet biraz acılı bir işlemdir. Çünkü boyalar ısı ile patlatılır ve deri bu esnada deri üzerine yanarak çıkar. Bu şekilde deri üzerinde beyaz noktacıkalr halinde kanlanmalar olabilir. Bu da hastaya biraz acı verir. Bu yüzden işlemler lokal anestezi ve soğuk hava üfleyen cihazlar eşliğinde yapılır.

Boyaları Parçalayan Lazer Deride İz Bırakır mı?

Hayır. Çünkü Q – Switched Nd: Yag Lazer boyalara odaklıdır. Soğuk havaveren cihazlar ile de deri üzerine iz kalması engellenir. Buna ek oalrak işlemden hemen sonra uygulanan özel kremler ile iz ve yanıklar önlenir.

Lazerle Dövme Silme İşlemleri Nerelerde Yaptırılabilir?

Öncelikle belirtmek gerekir ki; Q-Switched lazerle dövme silme işlemleri kesinlikle dövme sanatçıları tarafından yapılmaması gereken bir uygulamadır. Dövme silme tıbbi bir işlemdir ve mutlaka doktor kontrollü olarak estetik merkezleri hastaneler veya lisanslı doktor muayenelerinde yapılmalıdır.

Bakınız : Çayyolu Estetik Merkezleri

Dövme Silme İşlemleri Yaz Aylarında Yapılır mı?

Yapılabilir ama tavsiye edilmez. Yukarıdaki başlıklarda belirtilen etkiler nedeni ile yaz aylarında dövme silme işlemi  yapılması hastanın bakımına çok dikkat etmesini gerektirir ve sakıncalı olabilir. Dövme silme seansları sonrası uygulama yapılan bölgenin güneşten korunması büyük önem taşır. Bu sebeple dövme sildirme işlemini yaptıracaklara güneşten korunma bağlamında kış aylarını tavsiye etmekteyiz.

Lazer ile Dövme Silme Fiyatları Nedir?

Web sitelerinde lazerle dövme sildirme fiyatları ve benzeri estetik uygulamar hakkında fiyat bilgisi paylaşımları yasaklanmıştır. Bu nedenle bize ulaşarak ya da kliniğimizi ziyaret ederek lazerle dövme silme fiyatı öğrenebilirsiniz.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz