Anasayfa Girişimcilik Digital Pazarlama

Digital Pazarlama

4 Dakikada Okunur
1
0
255
Dijital Pazarlama

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte dur durak bilmeden gelişen bir diğer unsur ise şüphesiz internet. Yaşantımıza evlerimizdeki bilgisayarlar ile giren internet akıllı telefonlarımızdan, tabletlerimize; tabletlerimizden, televizyonlarımıza kadar her alanda kendine yer edinmiş durumda.

Hatırlar mısınız bilmem, eskiden bir bilgiye erişmek için evlerimizde bir kütüphane dolusu tuttuğumuz ansiklopediler vardı. Öğretmenimiz ödev verdiğinde varsa evimizdeki ansiklopediler karıştırılır, yoksa konu komşuya gider, daha şanslı isek varsa çevremizdeki kütüphanelere gider ödevlerimizi tamamlardık. Artık ne ansiklopediler kaldı ne de istisnai durumlar dışında kütüphaneye gitmeler. İnternet sayesinde elimizin altında istediğimiz bilgiye birkaç tıklama ile ulaşmamız mümkün. Konu ne olursa olsun, istenilen bilgiye ulaşmak için her 10 kişide 8’i internete göz atma ihtiyacı hissediyor.

Dijital Pazarlama
Dijital Pazarlama

İnternetin bu denli sık kullanıldığı çağımızda internet siteleri, kişisel bloglar web tanıtımları ya da şirket ve firmalara özgü internet siteleri büyük önem taşımakta. Bugün pek çok kişi ihtiyacı olan ürünü ya da bilgiyi internet üzerinden elde etmekte iken firmaların ve bilhassa kobilerin bu alanda yer almasını düşünmemek büyük hata olurdu.

İnternet üzerinde kendinize ya da firmanıza ait herhangi bir alan adı ve sayfaya sahip olmak oldukça kolay. Asıl zor olan sayfanızı tanınır hale getirmek. Özellikle büyük firmaların düştüğü hata tam olarak da bu. İsim tanınmışlığından ötürü internet sayfalarının sık ziyaretçi edineceğini sanmaları. Oysa internet gerçek hayattan biraz daha farklı işliyor. Burada, en çok ziyaret edilen ve görüntülenen içerik hangi sayfalarda ise aramalarda o sayfalar daha ön sıralarda yer alıyor.

Yellow Pages
Yellow Pages

Peki, bir web sitesinde görüntülenme ve okunma sayısı nasıl arttırılır? Sayfanızın iyi bir tasarıma ve içeriğe sahip olması birinci kural. İkincisi ise sitenizin reklama, adwords kampanyalarına ve sıkı takibe sahip olması. Peki ya bunların hiçbiriyle ilgili bir fikriniz yoksa? İşte Yellowpages tam da bu konularda sizlere profesyonel hizmet sunmakta. Yellowpages mobil uyumluluk, site tanıtımları, aylık ve günlük olarak ziyaretçi sayısı takibi, SEO’ya uygun içerikler gibi kobiler için digital pazarlama hizmeti vermektedir.

 • Dijital-pazarlama

  Dijital Pazarlamanın Kalbi

  Artık herkes aradığını sosyal medya aracılığı ile bulabiliyor. Bu kimi zaman bir ürün olur…
Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Girişimcilik

Bir Yorum

 1. Ersin

  1 Eylül 2016 at 3:07 pm

  Yazınızda da belirtiğiniz gibi artık herşey internetten kolaylıkla yapılabiliyor. Bu yüzden yeni yatırımcıların çoğu e-ticaret’te yönelmiş durumdalar. İnsanlar internet aracılığı ile kolaylıkla istediklerine ulaşabiliyorlar.

  Cevapla

Cevap Yaz