Anasayfa Tanıtım Çocuklar İçin Zeka Oyunları

Çocuklar İçin Zeka Oyunları

4 Dakikada Okunur
1
0
142
Zeka Oyunları

İnternetle beraber hepimizin hayatının değiştirdiği gibi, çocukların da yaşantısı değişti. Aslına bakarsanız bu değişimi yaşamış biri olarak hem mutlu hem de mutsuzum. Öncelikle eğer yaşınız küçükse kendi çocukluğumdan bahsedeyim sizlere.

90’larda Çocuk Olmak

90'larda Çocuk Olmak
90’larda Çocuk Olmak
Her dönemin çocuklaro kendi döneminin en iyi dönem olduğunu düşünür ve savunur. Ben de o tayfadanım herhelde. Bana da kendi çocukluk dönemim en iyisi gibi geliyor. Belki de Selçuk Aydemir‘in de dediği gibi “belki de çocukların çocuk olduğu, çocuk gibi oynadığı son yıllar” olarak adlandırılabilir. Gerçekten öyle aslında. Çünkü vaktimizin büyük bölümü sokaklarda geçiyordu. Tüm gün sokakta top oynayıp, akşamları eve zorlanarak toplandığımız günlerdi.

Ancak zamanın geçmesi ile belkide hesaba katılmayan bir faktör hayatımıza girdi. Hepimizin tahmin edeceği gibi interneten bahsediyorum. İnternetin hayatımıza girmesi ile birlikte tüm hayatımız ve alışkanlıklarımız, belki de kültürümüz değişti. Ama bu değişim ilk kullananlar olarak bizde olmadı. Daha doğrusu tam olmadı. Ama artık yeni doğan nesil gözünü internetle açıyor ve tek gerçeği internet haline geliyor.

Peki ne yapıcaz, kötü mü oldu?

Gerçekten ne yapıcaz. Sonuçta hayatımızın yadsınamaz bir gerçeği internet. Ve çocukların yaşamlarını da etkiliyor. Eskiden sokakta maç yapmak isteyen çocuklar, artık internetten oyun oynamanın peşinde. Küçücük çocuklar artık internetten oynanan oyunların bağımlısı oldu bile. Peki ne yapalım?

Yararlı oyunlara yönlendirmek gerek

Bence bunun için yapılabilecek en iyi şey çocukları yararlı oyunlara yönlendirmek olacaktır. Bu açıdan internette zeka oyunları araştırmak yararlı olacaktır. Çocuklar hem eğlenecek hem de zekalarının gelişimine katkı sağlayacaktır.

Ancak yine de siz siz olun elinizden geldiğince çocuklarınızı internete salmak yerine sokağa salın. Zaten vakti gelince içinden çıkamayacaklar. En azından sokağı da öğrensinler. Çünkü hayat sokakta.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

Bir Yorum

  1. Sezen

    24 Temmuz 2015 at 3:02 pm

    Artık bütün çocukların elinde akıllı telefonlar ve ipadler var yeni nesil biraz asosyal yetişiyor maalesef

    Cevapla

Cevap Yaz