Anasayfa Kişisel Capital Uludağ Ekonomi Zirvesi

Capital Uludağ Ekonomi Zirvesi

5 Dakikada Okunur
1
0
139
Uludağ Ekonomi Zirvesi

Capital, iş ve ekonomi dünyasının haber, yenilik ve gelişimi için önemli rol oynayan kaynaklardan biridir. İş hayatında kadınların da iş gücü konusunda kendilerini göstermeleri ve çalışmalarının önemli olduğuna dikkat çeker. Türkiye’nin “Kadın Dostu Şirketleri”ni gündeme getiren ve duyuran Kadın Dostu Şirketler Araştırması’nın ödül töreni Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde gerçekleşti.

Capital dergisi ile yine iş ve ekonomi dünyasını konu alan bir derginin iş birliğiyle düzenledikleri ve bu yıl beşincisi düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi Nutricia’nın sponsorluğunda gerçekleştirildi. “Kadın Dostu Şirketler” ödül töreni bu yıl da renkli görüntülere ev sahipliği yaptı.

Uludağ Ekonomi Zirvesi
Uludağ Ekonomi Zirvesi

İş ve ekonomi dünyası üzerinde, Capital dergisinin geçekleştirdiği araştırmanın sonucunda, Türkiye’nin en çok kadın çalışanına sahip olan kurumda belirlendi. İş Bankası, bu ödüle layık görülürken, İŞ Bankası Genel Müdür Yardımcısı Senar Akkuş, Nutricia Genel Müdürü Gamze Çuhadaroğlu’ndan ödülünü aldığı için gurur duyduğunu ifade etti.

LC Waikiki ise bu yıl en fazla kadın yönetici çalıştıran şirket seçildi. Ödülünü Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük’e takdim etti.

Biraz önce de bahsettiğimiz gibi iş ve ekonomi dünyasının bir diğer önemli kaynaklarından biri olan Ekonomist dergisinin ve Capital dergisinin Yayın Direktörü olan Rauf Ateş ise, Kadın yönetici sayısı en fazla şirket olan Anadolu Grubu’nun ödülünü takdim ederken, tebrik etmeyi unutmadı.

Bu yıl kadın çalışan oranı en yüksek ve kadın yönetici oranı en yüksek olan şirket olarak seçilen İpekyol, 2 ödül aldı. İki ödülünü de Capital Dergisi Haber Müdür Yardımcısı Şeyma Öncel Bayiksel, İpekyol Genel Müdür Yardımcısı Yasemin Avcı’ya takdim etti.

Sun Grup Genel Müdür Yardımcısı Melis Metinoğlu, kadın çalışan oranı en yüksek grup ve kadın yöneticisi en fazla grup olarak seçilen Sun Grubu’nun ödülünü, Capital Dergisi Yazı İşleri Müdürü Ebru Fırat Tayman’ın elinden aldı.

Ekol Lojistik ise kadın çalışan oranını en fazla yükselten grup olarak seçildi. Türkiye Halkla İlişkiler Derneği Başkanı Gonca Karakaş, Ekol Lojistik2in Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul’a ödülünü verdi.

Son olarak kadın yönetici sayısını hızlı bir şekilde attıran şirket olarak Limak Yatırım’ın ödülünü, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş’ten aldı.

Capital dergisinin sitesini hala ziyaret etmediyseniz eğer en kısa zaman da tıklamanızı öneririz.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Kişisel

Bir Yorum

  1. Mehmet

    11 Şubat 2017 at 3:31 pm

    Valla helal olsun bir bankaya çalıştırdığı personelleri sayesinde en çok kadın çalışan ödülü verilmiş.

    Cevapla

Cevap Yaz