Anasayfa Tanıtım Burun Estetiği Nedir? Hangi Aşamalardan Meydana Gelir?

Burun Estetiği Nedir? Hangi Aşamalardan Meydana Gelir?

6 Dakikada Okunur
0
0
72
Burun Estetiği

Burun, yüzümüzün tam ortasında bulunan ve koku alma reflekslerimizi harekete geçirdiğimiz, en önemli organlarımızdan biridir. Bu yapı kimilerinde büyük, kimilerinde küçük, kimilerinde ise pürüzsüz bir görünüm özellikleri taşımaktadır. Burunda doğuştan gelen özellikler ve görünümler olduğu gibi; sonradan oluşan vücutsal değişiklerin olumsuz yönde olması ya da kaza, düşme gibi olaylardan sonra da şekil bozuklukları meydana gelebilmektedir. Bu şekil bozukluklarının meydana getirdiği bazı olumsuz durumlar vardır. Bunlar;

-Kemik yapısının nefes almayı zorlaştırması ya da burunun yapması gereken solunum faaliyetlerini tam yerine getirememesi,
-Estetik görünüm bozukluklarına sebep olması ve kişilerde psikolojik sorunlar yaratması,
-Sosyal ortamlarda kişilerin kabul görmemesi şeklindedir.

Burun Estetiği
Burun Estetiği

Tüm bunlardan hareketle, uzun yıllardır faaliyet gösteren burun estetiği alanları, ileri düzeyde gelişmeleriyle hizmet vermeye devam etmektedir. Bu hizmetlerin çoğu kalıcı çözümler bulan operasyon el faaliyetlerden oluşmaktadır. Bu faaliyetler gerçekleştirilirken dikkate alınması gereken unsur, insanın kemik yapısı ve yüze uygun burun şekillerini kişilere uygulamaktır. Çünkü herkesin kemik yapısı, yüz hatları, dudakla burun mesafesi birbirinden farklıdır. Bu yüzden, burun estetiği uygulanırken kişiye ne kadar yakışacağı, çeşitli ortamlarda yapılan fotoğraf montajlarıyla gözler önüne serilebilmektedir.

Burun estetiğinin bazı aşamaları bulunmaktadır. Bu aşamalarda, ”Nerede ne yapılacağı ve ne uygulanacağı” sorularına yanıtlar bulunması amaçlanır. Burun estetiği aşamaları aşağıdaki gibidir:
Bakınız: Burun Estetiği Ankara
Operasyon öncesi yapılana ilk görüşme: Bu görüşmenin amacı tamamen bilgi almak ya da bilgi vermektir. Çünkü burun estetiği süreçleri herkes tarafından bilinmemekle beraber, kişiye özel uygulamaların belirlenmesi açısından çok önemlidir. Bu görüşme yapılırken, hastaya ameliyatla ilgili bilgiler verilir. Bu bilgilerin teknik bilgilerle değil de, hastanın anlayabileceği bir dille açık ve net bir şekilde verilmesi esastır. Ayrıca ameliyat korkusu olan hastalara, daha özenle yaklaşılması gerekmektedir. Ameliyatın bilgileri hastaya aktarıldıktan sonra, yeni burun görüntüsünü elde etmek açısından fotoğraf üzerinde hastaya uygun burun yapıları monte edilir. Bu fotoğrafları hastaların görmesi, ameliyata olan bakış açılarını tamamen değiştirecektir. Tüm bunlardan sonra ameliyat günü kararlaştırılır.

Operasyon öncesi yapılan testler: Operasyon öncesinde hastaların kan değerlerine, burun kemik yapılarına bakılması gerekmektedir. Bu değerlere bakılmasının ardından, hastayla ilgili özel bilgilerin ve soruların yer aldığı bir anket düzenlenmelidir ve hastanın bu sorulara doğru yanıt vermesi sağlanmalıdır.

Operasyon sırasında: Hasta operasyon sırasında anesteziden önce psikolojik açıdan rahatlatılmalı, sonrasında uyuma sağlanmalıdır. Herhangi bir sorun oluşmadığı takdirde en fazla 2 saat süren operasyonların başarı yüzdeleri oldukça fazladır.
Detaylı Bilgi İçin: Ankara Estetik Cerrah

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz