Anasayfa Tanıtım Bu FPS Başka FPS: Overwatch

Bu FPS Başka FPS: Overwatch

4 Dakikada Okunur
0
0
97
Owerwatch

Yılların tecrübesi Blizzard yine yapmadığını yapmaya çalışıyor ve bir FPS oyunuyla oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 2014 yılının Kasım ayında BlizzCon’da duyurusu yapılan Overwatch bir süre sonra betaya girecek ve ardından resmi olarak çıkışını ilan edecek.

Son dönemin popüler eğilimlerinden birisi olan ücretsiz oyunlar kervanının bir üyesi olacak olan Overwatch, oyun içi satın alma seçenekleriyle oyunculara farklı deneyimler yaşatmaya çalışacak. Ancak oyunu farklı kılan unsur bu olmayacak. Oyun bir FPS olarak gösterilse bile Blizzard’a göre yeni bir soluk getirecek. Kimilerine göre MOBA ve FPS karışımı bir oyun olarak görülen Overwatch, beta sürecinden itibaren dikkatleri üzerine çekecek bir oyun olacak.

Takım oyunu üzerine kurulu oyun içi yapısı nedeniyle bireysellikten uzak bir oyun olacak Overwatch çıktıktan sonra oyun sektöründe neleri değiştirecek bilinmiyor ama birçok kişi Blizzard’ın kötü bir proje gerçekleştirme ihtimalinin olmadığını belirtiyor. Bugüne kadar yaptığı birçok çalışmada başarıya ulaşan ve oyun sektörünün en saygın firmalarından birisi olan Blizzard, ilk FPS oyunu Overwatch ile yine beğenilen bir işin altına imza atabilir.

Owerwatch
Owerwatch

Overwatch ve Türk Oyuncular

Overwatch Türk oyuncuların ne kadar ilgisini çekecek bilinmiyor. Yine de Blizzard’ın iyi iş çıkaracağını düşünenler kolları sıvayıp topluluk sitesi oluşturmak için uğraşıyor. En kaliteli Overwatch Türkiye topluluğu olmak için uğraşan birçok site görebiliyorum. Bunlardan bazıları oldukça aktifken, bazıları haftalardır ve hatta aylardır yeni bilgi girmiyorlar. Oyun çıktıktan sonra bu durumda bir değişiklik yaşanıp yaşanmayacağını hep birlikte göreceğiz.

Türkçe bilgi almak isteyen kişilere Türkçe Overwatch haberleri sunabilmek için uğraşan topluluk siteleri ne kadar başarılı olabilecek? Oyun gerçekten beklentileri karşılayabilecek mi? Altıya altı takım halinde oynanan bir oyunda Overwatch kahramanları beklentileri karşılayabilecek mi? Oyunun Team Fortress 2’den farkı ne olacak? En önemlisi Overwatch beta ne zaman başlayacak? Bunların hepsi merak edilen ve cevap bekleyen sorular. Blizzard yanlış adım atmaz diyen kişilerin sesine kulak verip beklemeye geçmeli ve oyunla ilgili haberleri yakından takip etmeye çalışmalı. Sonuçta farklı bir FPS oyunu bizi bekliyor olacak.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz