Anasayfa Tanıtım Botox Hakkında Merak Edilenler

Botox Hakkında Merak Edilenler

4 Dakikada Okunur
0
0
85
Botoks

Botox genellikle yüzde oluşan kırışıklıkların giderilmesi için kullanılan bir yöntemdir. Botox nedir dediğimizde çok sayıda kişi yanlış bilgiye sahip olmakla beraber, botox’un yılan zehiri olduğunu söylemektedir. Bilinen en büyük yanlış olan yılan zehiri efsanesi, botox’un içeriğinde bulunan Clostridium botuliunum A egzotoksini cilde enjekte edildiğinde geçici olarak kas fonksiyonlarını durdurmaktadır ve bu sürede ciltteki kırışıklar yok olmakta ve cilt kendini toparlayabilmektedir. Buda halk arasında farklı düşüncelere yol açmaktadır.

Botoks

Botox ilk olarak kaş kaldırma, çatık kaş görünümünü ortadan kaldırma ve göz çevresindeki kırışıkların giderilmesi için kullanılmıştır. Sonrasında dudak dolgunluğu, yanak dolgusu gibi alanlarda da yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Botox un en önemli kullanım alanı ise terleme sorunudur. Aşırı terleme sorunu olan hastalar için, cilt analizi yapılıp, terleme sebepleri araştırıldıktan sonra botox ile terlemeye kesin çözüm sunulmaktadır. Aşırı terleme olan her bölge için botox ile tedavi mümkündür. Ancak önemli ve dikkat edilmesi gereken nokta, terleme sebebinin iyi araştırılması ve uzman hekimlerin tedavi için botox u tercih öneriyor olmasıdır.

Botox uygulaması kolay bir yöntemdir, günlük yaşantınızı etkilemeden hayatınıza devam edebilir ve uzun zamanınızı güzellik merkezlerinde harcamanıza gerek kalmadan bu yöntemden faydalanabilirsiniz.

Botox yan etkileri çok nadir görülmektedir. Uygulama sonrası hafif kızarıklıklar genellikle görülebilir ancak bunun yan etki olarak nitelendirilmesi pek doğru olmayabilir. Çünkü bu kızarıklar kısa sürede kaybolur. Yan etki diyebileceğimiz en belirgin etkisi uygulama yapılan bölgede şişlik oluşması durumudur.

Doğru uygulama ve yan etkilere maruz kalmadan yüzünüzdeki ince çizgilerden kurtulabilirsiniz. Yaşınıza bağlı ya da yüz mimikleriniz sebebiyle cildinizde oluşan kırışıklıklar botox yöntemiyle kaybolmaktadır.

Botox hakkında daha detaylı bilgi almak için, seans süreleri, seans sayıları ve nasıl işlem yapıldığı hakkında bilgi almak için http://www.drmustafakaratas.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Güzel görünmek ve kendinizi mutlu hissetmek için güvenilir merkezleri tercih ederek sağlığınızı da tehlikeye atmamalısınız.

Yaşınız kaç olursa olsun, yüzünüzdeki çizgiler sizi mutlu etmiyorsa kısa sürede istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

  • Botoks-nasİl-etki-eder

    Botoks ile Yaşlanmayı Erteleyin

    Her insanın farklı farklı şekillerde mimik hareketleri vardır.  Bu mimik hareketleri ile y…
Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz