Botoks

7 Dakikada Okunur
0
0
90
Botoks-nasİl-etki-eder

SON YILLARIN POPÜLER AMELİYATSIZ ESTETİK UYGULAMASI BOTOKS

Dünyadaki birçok kişinin güzelleşmek uğruna denediği sayısız işlem vardır.
Bunların birçoğu vakit kaybı olmakla birlikte, botoks gibi bir milyonun üzerinde kere denenmiş ve FDA tarafından güvenilirliği ve etkisi test edilip onaylanmış bazı önemli uygulamalar ise kalıcı güzellikler sağlamaktadır.
Hem ağrı çekmeden, cerrahi bir müdahale olmadan yüzünüzde dilediğiniz canlı görünümlere kavuşmak, hem de ameliyat olmadan bu işlemler gerçekleşsin istiyorsanız, tek alternatif botoks uygulamalarıdır.
Çünkü bu işlemlerde yalnızca iğne kullanılmaktadır. Yüz bölgesinde belirlenen göz çevresi ve altı, dudak kenarları ve üstü, alın bölgesi ile kaş araları başta olmak üzere her noktasındaki kırışıklıklar iğnenin enjeksiyonu ile düzeltilmektedir.
İğne içerisinde uygun miktarda alınan ilacın, deri altına inilerek bölgeye ulaştırılması neticesinde orada bulunan kırışıklığa neden olan zararlılar parçalanmaktadır.
Böylece yüzdeki kırışıklıklar dağıtılarak daha net ve sıkı bir yüz hatlarına sahip olunmaktadır.
Bu yüz hatları sayesinde gülme, konuşma gibi eylemlerin yanı sıra mimikleri kontrol ederken de hiç zorlanmazsınız.

Botoks Maddesi Nedir?

Halk arasında botoksun bir tür yılan zehri olduğuna dair yanlış bir kanı oluşmuştur. Botoks maddesinin yılan zehri ile yakından uzaktan alakası yoktur. Clostridium Botulinum adlı bir bakteri tarafından üretilen toksinler laboratuvar ortamında çeşitli işlemlerden geçirilerek botox maddesi elde edilir. Tıpta bir çok alnada kullanılan botox maddesi esasen bir marka olup literatürdeki adı Botulinum Toxin’dir. Bir çok adıyla özdeşleşen marka gibi botulinum toksin maddesi de genel olarak botox adıyla bilinmektedir. Botox OnaBotulinumToxinA, AboBotulinumToxinA gibi farklı formlarda üretilebilir. Bu farklılık clostrdium botulinum bakterisinin toksininin laboratuvar ortamında nasıl işlendiği ile ilgilidir.

Ancak botoks işleminin sadece güzellik alanında kullanılmadığını söyleyebiliriz. Ayrıca tıbbın diğer alanlarında da botoks uygulamalarından yararlanılarak bazı olumsuzluklar iyileştirilmekte, çeşitli hastalıkla tedavi ya da terapi edilmektedir.
İğnelerdeki maddenin sinir uçlarının kaslara ulaşmasını engellemesi sayesinde, kas ağrıları başta olmak üzere buna bağlı olarak gerçekleşen aşırı terleme ve migren gibi hastalıkların da tedavi edildiği bilinmektedir.
Botoksun kullanım alanlarındaki bu genişleme her geçen gün teknoloji sayesinde daha da ilerlemektedir. Şimdilik en bilindik etki ettiği alanlar olarak yukarıdaki saydıklarımız bilinse de, aslında vücudun hemen her yerinde bulunan kaslara ulaşım sayesinde daha birçok hastalığın tedavisinde kullanılacağı ilerleyen zamanlarda görülecektir.

Bakınız : Ankara Botoks

Botoks Antiaging Alanında Nerelerde Kullanılır?

Botoks; yüz bölgesinde kaz ayağı kırışıklarının (göz üstü kırışıkların) giderilmesinde, alın çizgilerinin yok edilmesinde, dudağın üst kısmında bulunan barkod çizgilerinin azaltılmasında, kaş arası mimik çizgilerinin giderilmesinde kullanılır. Bunun dışında dekolte bölgesinde oluşan kırışıklar ve sarkmalarda etkilidir. Ayrıca hiperhidroz (aşırı terleme) hastası olan kişilerde terlemenin yoğun olduğu koltuk altı, el, ayak bölgelerine uygulanarak aşırı terleme tedavi edilebilir, migren şikayeti olan kişilerin ağrıları botox ile azaltılabilir.

Tüm bunlara ağrısız, ameliyatsız ve acı çekmeden ulaşmanın yolu olan botoks ile ilgili merak edilen diğer bir konu ise fiyatlardır.
Web adreslerinden botoks fiyatları paylaşılması yasak olduğundan, botoks fiyatlarının ortalama seviyelerini ve bunların nelere göre değiştiğini öğrenmek için de kliniklerle iletişime geçerek kolayca bilgi edinebilirsiniz.

  • Botoks

    Botoks

    10 Dakikada Gelen Ameliyatsız Güzellik : Botoks Gün içerisinde mimiklerimizi kullanırken, …
Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz