Anasayfa Bloglama Bloglarda ve Sosyal Medyada Doğru Reklam Seçimi

Bloglarda ve Sosyal Medyada Doğru Reklam Seçimi

4 Dakikada Okunur
6
0
566
T56RNsosyalmedya

Blog sahibi olmak artık çok kolay ama aynı şekilde blogunuzun sönüp gitmesi de. İyi bir blog sahibi olmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken çok küçük ayrıntılar bulunuyor. İlk önceliğiniz bloğunuzun konu elbette. Bir ve ya birkaç konuda da olabilir ama başlarken en iyi olduğunuz bir konuda başlamanızı tavsiye ediyorum. Zamanla arttırabilirisiniz ama deneyim kazandıkça ve bilgi haznenizi genişlettikçe adım adım geçmeniz daha iyi olacaktır.

Etkili Blog Yazıları Nasıl Hazırlanır
Etkili Blog Yazıları Nasıl Hazırlanır

Konuya karar verdiniz ve güzel bir blog sayfası oluşturmak için ikinci adıma geçtiniz. Evet, çok renkli çok şık bir sayfa düşünüyorsunuz ama inanın ki bu da kötü bir tercih olacaktır. Çünkü insanın baktığı zaman gözünü yoran, dikkat dağınıklığına sebep olan yazılar okunmaya başlandıktan kısa bir süre sonra bırakılıyor. Sade ve basit bir sayfa yaparsanız daha etkili olacağınıza inanıyoruz. Sayfanızı da oluşturduysanız sırada sizi herkesçe tanınır hale getirecek özel bir logo tasarlamak var. Özel firmalara veya önemli grafik tasarımcılarına giderek özel bir logo yapmalarını istemenize gerek yok çünkü abartılı bir logaya ihtiyacınız yok aslında. Bu konuda da sade olun diyoruz ve basit bir logo yapmanızı öneriyoruz. Evet, kendiniz de yapabilirsiniz. Mesela kendinizce bulduğunuz blog isminizi büyük veya küçük yazın ya da şeklini değiştirin; bu bile yeterli olacaktır. Blogların ve sosyal medyanın vazgeçilmezlerinden birisi de şüphesiz reklamlar. Bu konuda da çok dikkatli seçimler yapmalısınız.

Hedef Kitlenizi İyi Tanıyın
Hedef Kitlenizi İyi Tanıyın

Bu kadar emek vererek çok sade ve çok şık bir blog hazırladınız ama reklam konusunda çok abartılı davranırsanız tüm emekleriniz boşa gider. İnsanlar sağa sola dağılmış yazıdan çok reklamın bulunduğu sitelerde 3 -5 saniyeden fazla kalmak istemiyorlar. Bu konuda da tutumlu olmalı gerektiği kadar, insanları yormadan ve sıkmadan, önemli olanın yazdığınız yazılar olduğunu unutmayarak reklam seçmeniz. Reklamsız olmaz ama çok reklam da fayda vermez diye düşünerek hareket etmeniz gerek. Blogunuzu yaptıktan sonra sosyal medyada da tanıtımını iyi yaparsanız artık sırtınız yere gelmez. Her yere kolayca sesinizi duyurabilirsiniz.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Bloglama

6 Yorumlar

 1. Poyraz

  29 Mart 2016 at 10:59 pm

  Merhaba Ayhan Bey
  Küçük bir eleştiri olsun :) Yazı biraz paragraflar arasında sıkışmış. Daha maddeler halinde ya da alt başlıklarda yazılsa çok şık olurdu bence. Yine de başarılı makale için teşekkürler

  Cevapla

 2. pelinay

  9 Eylül 2016 at 8:16 pm

  İnstagram reklam çalışmasıyla ilgili önerileriniz var mı? Bir türlü istediğim seviyeye ulaşamıyorum.

  Cevapla

 3. tesetturask

  1 Kasım 2016 at 6:16 pm

  Güzel ve bilgilendirici bir makale olmuş teşekkürler

  Cevapla

 4. recep

  3 Kasım 2016 at 2:25 pm

  bencede bir sayfada olmazsa olmaz yazı puntosudur bana göre çok küçük puntolu sitelerden nefret ediyorum

  Cevapla

 5. Nurullah Bingöl

  5 Aralık 2016 at 5:01 pm

  harika bir yazı olmuş keyifle okudum teşekkürler elinize emeğinze sağlık.

  Cevapla

 6. Yerevdekor

  26 Ocak 2017 at 12:04 pm

  Teşekkür ederiz.Güzel bir yazı olmuş.

  Cevapla

Cevap Yaz