Anasayfa Webmaster Blog Sahiplerinin Kullanması Gereken Sosyal Medya Mecraları

Blog Sahiplerinin Kullanması Gereken Sosyal Medya Mecraları

5 Dakikada Okunur
5
0
413
Sosyal Medya

Blog Sahiplerinin Kullanması Gereken Sosyal Medya Mecraları
Blog sahiplerinin en büyük amacı yüksek ziyaretçi kitlesine sahip olmaktır. Bu yüzden bloggerlar daha fazla trafik almak için sosyal medya hesapları ile kendi sitelerini birbirine entegre ederler. Sosyal medya en hızlı bir şekilde trafik alabileceğiniz bir mecradır.

Sadece paylaşım yaparak belli bir takipçi kitlesine ulaştığınızda bu kitleyi kendi sitenize yönlendirebilirsiniz. Blog sahiplerinin kullanması gereken sosyal medya mecraları:

Facebook

facebook-logo

En çok ve en hızlı bir şekilde ziyaretçi kitlesine ulaşabileceğimiz sosyal medya programıdır.

Milyarlarca kişinin kullandığı, yıllar geçmesine rağmen kullanıcı kitlesinin düşmediği ve blog sahiplerinin mutlaka kullanması gereken sosyal medya mecrasıdır.Bu kadar çok kullanıcı sayesinde güzel bir kitleye hitap edip buradan oldukça fazla sayıda takipçi kazanma şansınız yüksektir.Doğru çalışmalar ile Facebook üzerinden oldukça takipçi kazanabilirsiniz.

Twitter

alltwitter-twitter-bird-logo-white-on-blue

Seo açısından websitelerine büyük değer katabilecek bir potansiyele sahiptir. Blog sahipleri istediği bir anahtar kelimede Twitter sayfası açarak sitesini daha hızlı bir şekilde Google’da ilk sayfada çıkabilirsiniz.Bu platform üzerinden kendi #hashtaglerinizi oluşturup çok geniş kitlelere ulaşıp yüksek sayıda takipçiler kazanabilirsiniz tabi her zaman dediğimiz gibi bunlar düzenli çalışma gerektirip böylece kitlelerin sizi takip etmesiniz sağlayabilirsiniz.

İnstagram

instagram-logo

Sitenizin görsel içeriklerini paylaşabileceğiniz bir ortam. Yemek, mekan, stil ve alışveriş bloglarının sıklıkla kullandığı sosyal medya programıdır. Özellikle özgün ürünlerinizin olduğu bir blog varsa instagram üzerinden satış yapabiliriz. İnstagram marka değerimize en büyük katkıyı yapabilecek programdır. Çünkü instagram da paylaşımlara olan etkileşim Facebook ve Twitterr’a göre 4 kat yüksektir.

Digg

Digg
Blog linkleriniz paylaşabileceğiniz bir sosyal medya programıdır. Yabancı bir program ve çok fazla trafik gelmez ancak seo açısından faydalı olur.Kullanmanızda fayda var derim.

Reddit

reddit-ceo-su-kovuldu
Dünyanın en büyük index sitelerinden biridir. Hem trafik almak hem de sitenize link alabileceğiniz faydalı bir sitedir. Bu sitede İngilizce içerikler yoğunlukta olduğu için trafik beklentiniz az olmalıdır.

Google Plus

GooglePlus
Blog sahiplerinin en az önemsedikleri ancak hem seo hem de trafik almak için mutlaka kullanılması gereken bir sitedir. Google’ın sosyal medya sitesi olduğu için seo’ya etkisi büyüktür.

Mutlaka ama mutlaka bu platformu kullanmakta sitenize faydası çok olacaktır Google gözünde çok değer gören bir platform kendilerinin olunca aksi beklenemezdi :).

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Webmaster

5 Yorumlar

 1. Meçhul Adam

  23 Kasım 2015 at 6:31 pm

  Listenin başını doğal olarak Facebook çekiyor. Çok fazla kullanıcısı var. Ama kapattıktan sonra bir türlü açmayı canım istemedi :)

  Cevapla

 2. Fotoğraf Kursu İstanbul

  6 Ocak 2016 at 1:36 am

  gerçekten işe yarar faydalı bilgiler var . Boş yazılarla uğraştırmıyorsunuz. Teşekkürler.

  Cevapla

 3. Ekrem

  8 Haziran 2016 at 4:45 pm

  Şu blog işlerine kafam çok yatkın, her şey iyi hoş lakin bu sosyal medya işini beceremeyenlerdenim…

  Cevapla

 4. Maket Pasta

  6 Aralık 2016 at 2:10 pm

  Gayet açık ve anlaşılır bir dilde yazınızı yazdığınız için çok teşekküğr ederiz.Ayhan Bey sizide diğerlerinden ayrı bir noktada olmanızı sağlayan en büyük unsur bence bu özelliğiniz.
  Çok teşekkürler.

  Cevapla

 5. Ali Mutlu

  23 Şubat 2017 at 4:52 pm

  Öncelikle yazınızdan dolayı çok çok teşekkür ederim. Digg ve reddit platformlarına üye oldum ancak blogumu kayıt ettirmekten zorlandım denedim ama bir türlü başaramadım. Eğer bu konuyla ilgili bilginiz varsa konu hakkında bir yazı yazarak hem ben ve hemde konu hakkında sıkıntı yaşayanlar için bir rehber olur. şimdiden teşekkürler

  Cevapla

Cevap Yaz