Anasayfa Tanıtım Biyometrik Parmak İzi PDKS Sistemleri

Biyometrik Parmak İzi PDKS Sistemleri

6 Dakikada Okunur
0
0
2
Parmak İzi

Günümüzde birçok firmada, özel sektörde, hastaneler ve daha birçok yerde çok fazla kişi çalışmaktadır. Çalışan tüm personelin kontrolünü sağlamak, güvenliği sağlamak teknolojinin gelişmesi ile oldukça kolaylaşmıştır. Bu açıdan Sensormatic personel devam kontrol sistemi kullanmak oldukça elzemdir. Personel devam kontrol sistemi aynı zamanda “PDKS” şeklinde kısaltılabilmektedir. Sistemin çalışmasında kart okutma, yüz tanıma ve parmak izi okutma yöntemleri kullanılabilmektedir. Parmak izi okuyucu PDKS nasıl çalışır, parmak izi okuyucu fiyatları gibi sorular sıklıkla araştırılan konular olmuştur. Bu yazımızda akıllardaki tüm sorulara yanıt bulabilmek mümkündür.

Sensormatic
Sensormatic

Parmak İzi Tanıma Nedir?

En fazla bilinen biyometrik çözümlerden biri parmak izi okuyucu olmaktadır. Parmak izi her insana özeldir. Tek yumurta ikizlerinin birbirlerine ayırt edilemeyecek kadar benzemelerine rağmen mutlaka parmak izleri farklıdır. Zamanla parmak izine ait ayırt edici özellik sayesinde kimlik tespiti yapmak için parmak izi okuma sistemleri kullanılmaya başlanmıştır. Bilgisayar alanında, yazılım alanında meydana gelen gelişmelerle beraber doğru ve hızlı bir şekilde parmak izi tanımlama sıklıkla tercih edilir çözüm haline gelmiştir. Parmak izi sensörü kullanılması kalabalık firmalarda, özel sektörlerde ve bunlara benzer alanlarda kart okutulmasına karşın daha kolay bir şekilde personel takibi yapılabilmektedir.

Personel Takip Sistemleri Nedir? Hangi Amaç ile Kullanılır?

İşverenler yıllar boyunca çalışanlarının faaliyetlerini gözlemek ve araştırmak zorunda kalmıştır. Belirledikleri bu amaç doğrultusunda kullanılan bazı sistemler vardır. Bu sistemlere parmak izi okutma, yüz tanıma sistemi son dönemlerde dahil olmuştur. Genel olarak yüz tanıma sistemi fiyatları PDKS nedir gibi konular kafalarda soru işareti oluşturmaktadır. İşletmeler ve kuruluşlar çalışanların performansını takip edebilmek, ticari sınırlarını korumak, işlerin takibini yapabilmek, güvenlik endişelerini en aza indirmek gibi birçok nedenle personel parmak izi okuyucu cihazlar kullanmaktadır. Sensormatic işverenlerin bu ihtiyacına yönelik ürünleri, geliştirdiği yazılımlar sayesinde son teknolojiyle sunmaktadır.

Parmak İzi Personel Takip Sistem Cihazları

Personellerin devam etme istatistikleri, geçişlerinin kontrolünün sağlanması gibi amaçlarla parmak izi okuma cihazı kullanılabilmektedir. Hastaneler, zincir mağazalar, şantiye alanları, devlet kurumları, ofisler, iş yerleri ve fabrikalar gibi çok farklı alanlarda bu cihazların kullanımı oldukça yaygındır. Dünya üzerinde en yaygın kullanılan sistemlerden biridir. Sensormatic; algoritmalarının güvenirliliği, teknolojisinin güncelliği ve yazılım sistemlerinin entegrasyonlu veri tabanıyla ön plana çıkmaktadır. Sensormatic web sitesinde ürünlerin incelenmesi, ürün özellikleri ve PDKS fiyatları gibi birçok merak edilen bilgiye ulaşmak mümkündür.

PDKS
PDKS

PDKS Neden Önemlidir?

Personelin devamlılığını kontrol etme süreci geçmişten günümüze büyük ilerleme kaydetmiştir. Günümüzde artık yüz tanıma sistemi dahil olmak üzere birçok sistem kullanılabilmektedir. Personelin devamlılığının takip edilmesi manuel yapıldığında gereksiz şekilde zaman harcama ve maliyet harcama söz konusudur. PDKS sistemi ile birlikte kuruluşların insan hatalarından kaynaklı manipülasyonları önlenir, böylece ek bir zaman ve maliyet zararı olmaz. Parmak izi okuma cihazı ve daha birçok ürüne Sensormatic web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz