Anasayfa Tanıtım Bitcoin Cüzdanına Nasıl Para Gönderilir?

Bitcoin Cüzdanına Nasıl Para Gönderilir?

6 Dakikada Okunur
0
0
8
Bitcoin

Bitcoin nedir diye araştırmak istediğinizde karşınıza sayısız açıklama çıkacaktır. Genel olarak tanımlara baktığınızda bitcoin dijital bir para birimidir. Herhangi bir merkeze bağlı olmayan bu sanal para son dönemlerde ülkemizde popülerlik kazanmıştır.

İlk kripto para olarak bilinen bitcoin güvenilir sistemlerle korunmakta ve dolandırıcılık durumlarına karşı oldukça dayanıklıdır. Özel şifreli korumaya sahip olan bu para biriminden kâr elde edebilmek içinse alım satım işlemi gerçekleştirilir. Bunun için madencilik yöntemini tercih edip bitcoin kazanabilir ya da profesyonel şekilde hazırlanmış platformlardan destek alabilirsiniz. Eğer bu alanda acemiyseniz kurumsal ve güvenli bir site üzerinden bitcoin al ya da sat yapmanızda yarar vardır. Bunun için bitlo.com gibi kripto para sitelerine üyelik açarak BTC cüzdanı oluşturmanız yeterlidir.

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin nasıl alınır diye baktığınızda karşınıza bitcoin madenciliği ve para birimleri karşılığında alım-satım üzere iki farklı seçenek çıkacaktır. Madencilik yapmak isterseniz kriptografik şifreleri çözmeniz gerekecektir. Bunun yerine para birimleri ile bitcoin al işlemi yapmanız daha makul olacaktır. Ancak öncesinde mutlaka bitcoin fiyat değişimleri ile ilgili analizlere göz atınız.

Bitcoin Fiyat Hesaplama
Bitcoin Fiyat Hesaplama

Alım ya da satım yapmadan bitcoin yorum ve önerilerini de incelemenizde yarar vardır. Böylece piyasanın gidişatı ile ilgili bilgi edinebilir ve doğru adımlar atabilirsiniz. Araştırmalarınız sonucunda fiyatların piyasadaki mevcut arz talep koşullarına göre belirlendiğini göreceksiniz. Bunun için bitcoin fiyat grafiği üzerinden takip yapabilirsiniz. İşleminize uygun fiyatı gördüğünüzde alım ya da satım yapabilmeniz için bir sanal cüzdana ihtiyacınız olacaktır.

Bitcoin Fiyat Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Bitcoin al işlemi yapmadan önce para birimi karşılığının ne kadar olduğunu ve trend hareketlerini incelemelisiniz. En güncel fiyatları görebilmek için BTC hesaplama aracından yardım alabilirsiniz. Araç otomatik kullanılmakta olup elinizdeki Türk Lirası’nın miktarını ilgi alana yazdığınızda, sahip olduğunuz tutarın ne kadar bitcoin al işlemine karşılık geldiğini görebilirsiniz. İsterseniz hesaplama aracını tam tersi yönde de kullanabilirsiniz.

Bitcoin Al

Bitcoin ne kadar diye baktığınızda fiyatlarda anlık değişimler olduğunu fark edeceksiniz. İşlem yaptığınızda en son alış fiyatının geçerli olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Fiyatlardan memnun olduğunuzda Bitlo üzerinden alım işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Güvenilir bir kripto para platformu olan Bitlo üzerinden oluşturduğunuz cüzdana, adınıza kayıtlı vadesiz TL banka hesabınızdan dilediğiniz tutarı aktarabilirsiniz. Bunun için Bitlo hesabınızda bulunan para çekme/yatırma bölümünü kullanabilirsiniz. Alım-satım işlemi sırasında alıcı bölümüne Bitlo Teknoloji A.Ş yazmayı unutmamanız gerekir. Ayrıca transferin açıklama kısmına o işleme özel olarak üretilen kodu da yazmalısınız. Alıcı banka ve IBAN bilgilerine TL yatırma bildirim formundan ulaşabilirsiniz.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz