Anasayfa Bloglama Bir Yazıma Nasıl 164 Yorum Geldi

Bir Yazıma Nasıl 164 Yorum Geldi

4 Dakikada Okunur
5
0
471
Yorum

Blog yazarları olarak her yazımızın ilgi çekmesini, okunmasını ve okuyucular tarafından değer görmesini isteriz. Belki de bizi en çok üzen olay, emek vererek kaleme aldığımız yazıların okunmaması ve değer görülmemesidir. Peki burada okunma kısmının kontrolü kolay, ancak değer görüp görmediğinin kıstası nedir ? Bu durum farklı şekilde yorumlanabilir ancak benim için ana kıstas sosyal medyada paylaşılması, forumlarda kaynak gösterilmesi ve yorum gelmesidir.

Yorum
Yorum

İşte bu noktada sizlere tek yazı ile nasıl 164 yorum aldığımı anlatmak istiyorum. Ve buna bağlı olarak içeriklerinize nasıl daha çok yorum alabilirsiniz noktasına bir parmak basmak istiyorum.

Öncelikle 164 yorum ile en çok yorum alan yazım “Sony Xperia Z2 Su Geçirdi” ! Başlığından da anlayabileceğiniz gibi başıma gelen bir sorunu ve sonrasında yaşadığım süreci anlatmıştım. Peki bu yazım nasıl oldu da 164 yorum alabildi ?
Sony Xperia Z2 Su Geçirdi

1 – İnsanların Yaşadığı Sorunu Konu Aldım

Türkiye’de insanlar genellikle interneti, sorunlarına çözüm bulmak için kullanıyor. Bu yazımda da telefonuma su girmesi sonrası başıma gelenleri ele alarak, başına aynı olay gelenlerin neler yapabileceğine dair önerilerde bulunmuştum.

2 – İnsanlara Cevap Verdim

Benimle aynı sorunu yaşayan kişiler genellikle ufak kardeşlerim oldu ve telaş içinde sorular sormaya başladılar. Ben de bu kişilere elimden geldiğince cevapladım. Bu sayede hem Google üzerinde yukarılar yer aldı. Hem de farklı kişiler de soru sormaya cesaretlendi. Yorumlarda benim yazdıklarım sayesinde iade alıp bana teşekkür edenler de mevcut.

3 – Yazım Sosyal Medyada Paylaşıldı

Benimle aynı sorunu yaşayanlar genellikle Facebook üzerinde yazımı paylaştılar ve yazı elden ele uzayarak daha fazla kişinin okunmasına sunuldu.
Blog Yorumları Yaparak Değer Katın, Değer Kazanın

4 – Yazım Forumlarda Referans Gösterildi

Aynı sorunu yaşayan kişiler forumlarda benim yazımı referans gösterdiler ve bu sayede bana daha fazla ziyaretçi kazandırdılar.

Son Olarak 

Aslında tüm adımların temeli, okuyuculara aradıklarını vermem ve yönlendirici olmamdı. Bu nedenle yazılarınızda bilgilendirici ve yönlendirici olmak daha fazla yorum almanızı sağlayacaktır.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Bloglama

5 Yorumlar

 1. Beyin

  1 Şubat 2017 at 12:51 am

  Onemli bir konuya değinmişsin ve faydali bir yazi olmus. Icerik icin tesekkurler.

  Cevapla

  • Ayhan

   1 Şubat 2017 at 9:51 pm

   Yorumun için teşekkürler.

   Cevapla

 2. Poyraz Sahin

  1 Şubat 2017 at 12:50 pm

  Yazı tecrübe edilen bir konuda olduğu zaman okuyucu daha sıcak geliyor. Bunun yanında sizin gibi xperia Z2 si su geçiren de olunca yorum ister istemez artış gösteriyor :)

  Cevapla

  • Ayhan

   1 Şubat 2017 at 9:55 pm

   Dediğiniz gibi insanlarımız kendi derdine çare bulduğundan yazmaktan çekinmiyor.

   Cevapla

 3. Ebru Kara

  27 Kasım 2017 at 3:10 pm

  Aynen insanlar kendi sorunlarına cevap bulduklarında çoğu kez teşekkür ediyorlar. İyi dileklerini belirtiyorlar. Bilgi için teşekkürler.

  Cevapla

Cevap Yaz