Anasayfa Genel Beyaz Yakanın İlk Heyecanı – Araba Sevdası

Beyaz Yakanın İlk Heyecanı – Araba Sevdası

4 Dakikada Okunur
0
0
62
çekme belgesi nedir

Uzun zamandır iş yoğunluğumdan dolayı yazı yazamıyordum. Ancak ofisteki arkadaşlarımın bugünlerdeki konusu olan araba almak bana böyle bir yazı yazdırma isteği uyandırdı. Ofiste çoğu yeni işe başlamış, beyaz yakalı arkadaşlarım ya araba alıyor ya da araba almak için araştırma yapmak peşindeler. Ben de bu süreçle ilgili bir yazı almak istedim. Tabi arkadaşlarım ile konuşup onların da fikirlerini alarak bu yazıya başlıyorum.

Araba Seçiminde Kriterler

1 – Fiyatı

Elbette araba almaya karar veren kişilerin ilk değerlendireceği koşul arabanın fiyatıdır. Sonuç olarak arabaya ödeyeceğimiz para için saatlerce toplantılarda zaman geçiriyoruz. Boşuna para vermek hoş olmaz değil mi ?

2 – Vergisi

Ülkemizdeki vergi şartları malum. Artık aldığımız her ürüne baz maliyetten çok vergi ödüyoruz. Doğal olarak araba konusunda da onlarca vergi bulunuyor. Araba alırken ödenen vergiyi göz ardı etsek bile, arabanın motoruna bağlı olarak ödediğimiz motorlu taşıtlar vergisi de araç seçiminde kesinlikle kriter. Ne kadar düşük hacimli motor o kadar düşük vergi anlamına geliyor.

Bu arada bir arkadaşı deden kalma aracına ödediği vergiden dem vuruyordu. Yaptığı araştırma sonucunda çekme belgesi ile aracı trafikten çekerek vergi ödeme derdinden kurtarıldığını öğrenmiş. Eğer siz de çekme belgesi nedir noktasındaysanız www.otomobilrehberim.com sitesini inceleyebilirsiniz.

3 – Tasarım

Tasarım kesinlikle otomobil seçiminde ilk 3 etmenden biridir. Çoğu kişi arabanın tasarımına göre seçim yapıyor. Hatta bazıları için araba göstergeleri bile çok değerli. Bu kadar ince detaylar bile takip ediliyor.

4 – Arabayla Özdeşleşebilme

Çevrenizde otomobiller ile çok ilgili kişileri analiz ederseniz büyük çoğunluğunun arabası ile özdeşleştiğini görebilirsiniz. Genellikle kendi tarzlarına göre arabalarına modifiye yaparlar veya ek aksesuarlar eklerler. Son zamanlarda moda durum da özel plaka kullanmak. Eğer sizin de ilginizi çektiyse özel plaka nasıl alınır ve özel plaka fiyatları yazısına bir göz atabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi otomobil satın almak sürecinde dikkat etmeniz gereken onlarca parametre var. Bu noktada takip etmeniz gereken otomobil blogu www.otomobilrehberim.com sizleri bekliyor.

Son olarak sizin otomobil alma kriterleriniz nedir ?

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Genel

Cevap Yaz