Anasayfa İnternet Basının İnternet Dönüşümü

Basının İnternet Dönüşümü

4 Dakikada Okunur
0
0
100
PCnet

İnternet artık hayatımızın içine girmekle kalmadı, artık hayatımız haline geldi. Bu nedenle tüm yaşantımız ve alışkanlıklarımız da değişti. Bu değişimin etkilediği yerlerden bir tanesi de kesinlikle basın kuruluşlarıdır. Çünkü gerek yazılı gerekse görsel basından interneti göz ardı edenlerin durumunu yavaş yavaş görüyoruz ve göreceğiz.

Gerçekten İnternet Basın İçin Tehtid mi ?

Aslında bu konunun cevabı tamamen olaya bakış açısı ile alakalıdır. Çünkü baktığımızda tehtid olarak görenler de var, asla yerini alamayacağını söyleyenler de. Hatta daha genç nesil interneti basının geleceği olarak görüyorlar. (Evet ben de onlardanım :) )

Evet benim düşüncem internetin basının geleceği olduğu yönde. Basın organları eninde sonunda yayınlarını internete de taşımak zorundalar. Yoksa tarihin tozlu raflarında kaybolmak zorunda kalacaklar.

Tabii ki durumun gerekliliğinin farkına varan yayın organları mevcut. İsterseniz hemen bir kaç örnek vereyim.

Independent Artık Tamamen İnternetten Yayın Yapacak

İlk örneğim biraz uzaklarda, İngiltere’den olacak. İngilizlerin yüksek Independent artık tamamen internet üzerinden yayın yapacakmış. Evet yanlış duymadınız internet dönüşümünü belkide biraz abartmışlar, tüm yayınlarını internet üzerine aktarmışlar.

Aslına bakarsanız yaptıklarının çok da yanlış olduğunu söyleyemeyiz. Artık hangimiz gazete alır okur olduk ki? çoğumuz haberleri online olarak hızlı bir şekilde okumaya çalışıyoruz.

Ülkemizden Bir Örnek PCnet !

PCnet
PCnet

Örnekler aslında çok fazla. Öyle çok da uzaklara gitmeye gerek yok. Haber demişken teknoloji haberleri konusunda çocukluğumuzdan beri hayatımızda bulunan teknoloji dergisi pcnet  sektörünün hakkını vererek internet dönüşümünü hızla sağlayanlardan. 1998 yılından beri yayın hayatını sürdüren PCnet, internet sitesi üzerinden teknoloji haberleri, ürün incelemeleri ve rehberler yayınlamaya devam ediyor.

İnternetten Korkmayın !

Evet basın organlarına buradan son uyarım :) İnternetten korkmadan erken zamanda dönüşümlerini sağlayan yayın organları geleceğe doğru güçlü adımlar atabilecekler. Ancak kendilerine rakip görenler büyük ihtimalle internetin ağırlığı altında ezilecekler.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In İnternet

Cevap Yaz