Anasayfa Tanıtım Android Platformuna Geçince İlk Yapılması Gerekenler

Android Platformuna Geçince İlk Yapılması Gerekenler

4 Dakikada Okunur
0
0
68
android

Android platformu genellikle Türk kullanıcılarının ilk durak noktası oluyor. Ancak bazen, bende olduğu gibi, iOS platformundan Android platformuna geçiş yapılıyor. Bu yazımda bu durumda neler yapmamız gerektiğini açıklamak istiyiyorum. Aslında benim geçiş sonrasında yaptığım eylemleri açıklamak istiyorum. İsterseniz hemen sıralamaya başlayayım.

1 – Telefonunuzu tanıyın

Evet belkide ilk yapmanız gereken eylem kesinlikle bu. Telefonunuzu tanımaya, özelliklerini öğrenmeye ve limitlerini öğrenmeye çalışın. Bu sayede neyi nasıl yapabileceğinizi ve sınırlarınızı öğrenebilirsiniz.

2 – Gerekli uygulamaları yükleyin

Evet sürekli kullandığınız uygulamaları yüklemeye başlayabilirsiniz. Siz kendi ilgi ve kullanım alışkanlıklarınıza uygun sıralamanızı yapmalısınız. Benim ilk yaptığım WhatsApp indirmek oldu. Çünkü artık neredeyse SMS kullanmayı bıraktım. O nedenle ilk yaptığım eylem WhatsApp indirmek oldu.

3 – Şarj periyodunuzu oluşturun

Telefonunuzu kullanırken uzun pil ömrü almayı herkes ister. Siz de yüksek pil performansı elde etmek isteyenlerdenseniz şarj periyodunuzu oluşturmanız gerekli. Düzenli şarj ile pil performansınızı arttırabilirsiniz.

4 – Hayatınızı kolaylaştıracak uygulamalar keşfedin

Android platformunda hayatınızı kolaylaştıracak uygulamalar bulunuyor. Tek yapmanız gereken bu uygulamaları araştırıp sizin kullanımınıza uygun olanları keşfetmektir. Benim için vazgeçilmezim kesinlikle Evernote. Sizler de kendinize uygun yardımcı uygulamaları yüklemelisiniz.

5 – Eğlenmeyi de unutmayın

Evet eğlenmek sizin de hakkınız. Telefonunuz veya tabletinizi elinize aldıktan sonra yapmanız gereken eylemlerden biri de kuşkusuz oyun indirmektir. Bu nedenle kendi zevkinize uygun Android Oyun indirerek telefonunuzu bir eğlence makinasına dönüştürmelisiniz.

6 – Farklı indirme platformları keşfedin

Evet sonucunda Android kullanıyorsunuz, damarlarınızda özgürlük kanı akıyor. Farklı indirme platformları keşfederek farklı uygulamalar, oyunlar ve daha çok şeyi indirebilirsiniz. Siz kendiniz araştırarak bulabilirsiniz elbette. Ancak size bir tane ben önerebilirim. http://www.dostindir.com/ sizi bu konuda tatmin edebilecek platformlardan bir tanesi.

7 – Özgürlüğün tadını çıkarın

Evet Android platformuna geldiniz. Artık özgürsünüz bunu kutlamaya ne dersiniz :)

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz