Anasayfa Tanıtım AMELİYATSIZ DUDAK DOLGUSU UYGULAMASI

AMELİYATSIZ DUDAK DOLGUSU UYGULAMASI

6 Dakikada Okunur
0
0
264
dudak

AMELİYATSIZ DUDAK DOLGUSU UYGULAMASI

Dudak Dolgusu Nedir?

Çeşitli nedenler ile dudakların daha dolgun ve belirgin görünmesi için uygulanan dudak estetiğidir.

Dudak Dolgusu Silikon Kullanılarak mı Yapılır?

Dudak dolgusunda kullanılan dolgu malzemesi silikon değildir. Silikondan daya kullanışlı ve hafif bir maddedir.

Dudak dolgusu işlemlerinde tıpkı dermal dolgularda olduğu gibi hyaluronik asit içerikli çapraz bağlar ile kuvvetlendirilmiş dolgu maddesi kullanılır. Bu madde şeffaf ve su tutma özelliği olan, alerji riski yok  denecek kadar nadir olabilecek bir maddedir.

Uygulamanması ve kişi tarafından uyum sağlanarak kullanılması çok basit olan bu madde dudaklarda ağırlık hissi yaratmaz.

Hyaluronik asit dokular arasında doğal olarak bulunan bir  glikozaminoglikandır. Bu nedenle dudak dolgusunda dolgu maddesinden kayanaklanabilecek alerji riski çok düşüktür.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu çapraz bağlar ile kuvvetlendirilen hyaluronik asit içerikli dolgu maddesinin kanüller ile dudaklara salınması ve istenilen şekil için uygun noktalara farklı miktarlarda dolgu yapılması ile uygulanır.

Uygulamalar dudaklar uyuşturulup hastanın konforu sağlanarak yapılır. Her dolgu enjeksiyonundan sonra dudaklara buz bastırılır ve doktorun daha rahat çalışması, dudakların ödem yapmaması için önlem alınır.

Dudak Dolgusundan Sonra Yan Etki Yaşanır mı?

Dudak dolgusundan sonra  kızarıklık, ödem ve dudak içinde bazı noktalarda hematom oluşumu gibi yan etkiler görülebilir. Bu yan etkiler maksimum 7 gün içinde geçeceltir.

Etkilerin hafiflemesi ve hızlı iyileşmesi için aralıklar ile buz uygulaması yapılarak doktorunuzun önereceği bir merhem kullanma talimatına uygun olarak dudaklara sürülebilir.

Dudak Dolgusunda Sonuçlar Ne Zaman Görülür?

Dolgu maddesi dudaklara enjekte edilirken dışarıdan dolgunun verdiği görüntüğü anında gözlenir. Fakat estetik görüntüler yan etkiler iyileştikten sonra görülecektir.  Aynı zamanda bu süre içerisinde dolgu maddesi de yerleşerek asıl işlevini görmeye başlayacaktır.

Dudak Dolgusu İle Dudaklarda His Kaybı Yaşanır mı?

Söz konusu estetik işlem ile dudaklar his kaybı yaşanmaz. Çünkü dolgu maddesi dudaklarla uyumludur.

Dudak Dolgusu Kalıcılık Süresi Nedir?

Yapılan işlemlerin kalıcılık süresi her hastada farklı olabilmektedir. Çünkü dudakların dolgu maddesini tutma ve dokularım bu maddeyi emme hızı kalıcılık süresini etkiler. Ortalama süre ise 5 aydır.

Hyaluronik Asit Dolgu Uygulamaları Dudak Dışında Nerelere Uygulanabilir?

Ameliyatsız dudak estetiği uygulamalarında kullanılan hyaluronik asit bazlı dolgular, yüz ve vucütta bir çok bölgede kullanılmaktadır. Bunlardan başlıcaları :

  1. Elmacık Kemiği Dolgusu
  2. Alın Dolgusu
  3. Kaş Arası Dolgusu
  4. Burun Kenarı (Nazolabial) Çizgileri Dolgusu
  5. Çene Dolgusu
  6. Burun Dolgusu

Dolgu İle Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Dolgu ile ameliyatsız burun estetiği son yıllarda burun yapısı itibariyle uygun olan hastalar için veya burun yapısındaki deformasyon cerrahiye yani rinoplasti ameliyatına ihtiyaç gerektirmeyecek boyutta olan hastalar için sıklıkla uygulanan bir medikal estetik uygulaması olmuştur. Burun dolgusu işlemleri burun kemiği yapısındaki deformasyonların düzeltilmesi için kullanılamaz. Hyaluronik asit bazlı dolgularla yapılan bu işlem burun yapısının görünümü düzeltme amaçlı kullanılır. Ameliyatsız Burun Estetiği uzman ellerde yapıldığında küçük dokunuşlarla oldukça etkili sonuç veren basit bir uygulamadır.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz