Anasayfa Güncel 2019 Tatil Planı Yaptınız mı ?

2019 Tatil Planı Yaptınız mı ?

7 Dakikada Okunur
0
0
58
2019 Tatil Planı

Mayıs ayının sonuna gelip, Haziran ayına giriş yaptığımız şu günlerde eğer sizlerde bir tatil planı yapmadıysanız akşam sıcağında kafanızda soru işaretleri oluşmaya başlamış olabilir. Benim şu aşamada plan yapmamış olmamın ciddi bir sebebi var, sizin sebebiniz nedir ? Neyse çok problem değil çünkü ben bu yazıda sizin için ülke içinde yapabileceğiniz tatil planları oluşturmaya karar verdim. Benim de listemde olan ancak bu yıl gerçekleştiremeyecek olduğum listemi kullanarak sizler 2019 tatil planı oluşturabilirsiniz.

Öncelikle belirtmek istiyorum ki bu yazıda ele alacağım noktalar yerel planlar olacak ve farklı mantıklara uygun olarak planlamak istedim Yani farklı tatil isteyen kişilere özel olarak alternatifleri de eklemek istedim. Neyse hemen yazıya geçelim o zaman.

1 – Kapadokya Gezisi Planlayın

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte herkes deniz kenarlarına gitmeyi planlarken siz bir farklılık yaparak Kapadokya’ya bir gezi planlayabilir, bu sayede hem daha ucuza tatil yapabilirsin hem de diğer zamanlara göre görece daha sakin bir tatil gerçekleştirebilirsiniz. Eğer sessiz sakin bir tatil geçirip dinlenmek amacındaysanız sizin için uygun bir plan olacaktır. Sonuçta kim şu manzaraya bakarak kahve içmek istemez ki ?

Kapadokya
Kapadokya

2 – Karadeniz Turu

Yaz aylarında yeşillikler içinde dağların eteklerinde temiz havayı içinize çekmek istemez misiniz ? Ben şu ana kadar gitmedim ama giden arkadaşlarımız öve öve bitiremiyorlar. Sanırım yaz ayları karadeniz turu yapmak için en ideal zaman. Yoksa diğer zamanlarda yağmur ile çok uğraşmak zorunda kalırsınız.

Karadeniz
Karadeniz

3 – Güney Doğu Yemek Turizmi

Eğer yemek yemeyi seven biriysen, doya doya Anadolu mantığı ile ilerlemek size göre olabilir. Bu bağlamda Adana – Mersin’den başlayarak, Hatay, Antep diyerek doya doya gezebilirsiniz. Tabi bu yaz aylarında biraz sıkıntı olabilir. Belki de son bahara bırakmak yararlı olacaktır.

4 – Salda – Akyaka Hattı 

Salda gölü geçtiğimiz sene ülke genelinde çok popüler hale geldi. Siz de mutlaka İnstagram’da görmüşsünüzdür. Hatta okuduğum bir habere göre bakanlık bir resterasyona gerçekleştirecek oraya. Bu noktada bence resterasyon olmadan gidip görmekte fayda var. Yoksa çok geç olabilir. Oradan da Akyaka’ya geçip Azmak’ın soğuk suyu ile serinleyip ferah zamanlar geçirebilirsiniz.

5 – Adrasan’da Denize Girin

Geçen hafta bir arkadaşımın önerisi ile araştırmaya başladığım noktalardan bir tanesi de Adrasan. Adrasan, Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı bir beldedir. Kumsalı ile dikkat çeken bir koyda doğa ile iç içe bir tatil planlayabilirsiniz. Muhteşem bir koyda yüzmek size iyi gelecektir.

Arkadaşımın bana önerisi ise bu mükemmel koyun tüm güzelliğini çıkartmak için Adrasan tekne turu yapmak oldu. Tekne turu yapmak bu gibi güzel koylarda size mükemmel noktalara ulaşma, çoğu insanın gidemediği yerleri görme imkanı tanıyor. Ben Foça’da katıldığım tekne turundan çok memnun kalmıştım. Ancak Adrasan tekne turu bundan sonraki hedefimiz olacak.

Tekne turunun en güzel noktası sürekli olarak denizde olmak ve ihtiyaç gidermek için farklı bir yere giderek vakit kaybetmenize gerek olmaması oluyor. Diğer yandan da yatarak güneşlenirken birden denize atlama şansı kesinlikle harika oluyor. Hele de kaptanınız iyiyse sizi bilinmeyen koylara getirdiyse mükemmel olacağı kesin.

Adrasan Tekne Turu
Adrasan Tekne Turu

6 – İstanbul Turu Yapın

İstanbul’daki herkes kalabalıktan şikayetçi oluyor bildiğiniz gibi. Yaz aylarında İstanbul’a giderek siz en az kalabalık zamanda gezme şansını yakalayın derim. Eğer daha önce hiç gitmediyseniz ve kalabalıkları sevmiyorsanız benim gibi bu  fırsatı kaçırmayın derim.

Sonuç olarak baktığımızda farklı 6 rota çizip ortaya koydum. Tabi sizler de kolayca benzer rotalar çizebilirsiniz. Ancak karar veremeyen kişilerdenseniz birini seçip ilerleyebilirsiniz. Senin favorin ne olurdu deseniz benim için şu anda Adrasan Tekne turu önde gidiyor. Karar sizin tabii ki.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Güncel

Cevap Yaz