Anasayfa Tanıtım 2017 Yılında Yerli Filmler

2017 Yılında Yerli Filmler

9 Dakikada Okunur
0
0
95
Film

Fahriye Evcen ve Murat Yıldırım gibi iki büyük oyuncunun başrol görevini üstlendiği Sonsuz Aşk filminin dramatik ama aşırı derecede ilgi çekici bir konusu bulunuyor. Filmde Zeynep ile Can’ın inanılmaz aşkı konu alınıyor. Zeynep ile Can aslında dışarıdan bakınca birbirlerine aşık olması imkansız iki kişi gibi görünüyor. Zeynep kardeşi ile resmen kendi kurduğu küçük dünyada yaşamaktadır. Hayatında pek bir aktivite yoktur. Ve böyle yaşamaktan şaşılır derecede de memnundur. Can ise kendini işine adamış, okullar bitirmiş, çok çalışmış ve profesör olmuş olan başarılı bir cerrahtır. Bu ikili bir araya geldiğinde aslında ortak noktaların hiç bir anlamının olmadığını ve aşkın bir anda sebep göstermeden geleceğini anlayacağız. Aralarında yaşanan bu ilişki diğer ilişkiler gibi değildir. Onların aşkları imkansızı başarmışlar adı altında ilerleyecektir. Birbirlerinin hayatlarına uyum sağlama çabaları ve aynı zamanda kendi hayatlarını yola götürmeleri kimsenin yapmadığı fedakarlıkları yaptıklarını göstermektedir. Filmin yönetmenlik görevini Ahmet Katıksız üstlendi. Ahmet Katıksız daha önce de bazı romantizm filmlerinin yönetmenlik görevini yapmıştı. Bu konuda tecrübeli bir yönetmen olması filmin izlenme potansiyelini kat kat artırıyor. Dram ile romantizmi aynı çatı altında işleyen ve ikisininde tadını sonuna kadar hissettiren Sonsuz Aşk filmi 24 mart 20147 tarihinde ilk gösterimini ülkemizde yaptı.

Film

Sümelanın Şifresi 3 filmi de Sonsuz Aşk gibi yakın zamanda vizyona giren filmlerimizden bir tanesi. Ama bu sefer karşımıza çıkan bir komedi filmi. Daha önce ki iki seri filminde izleyenleri kahkahaya boğan Temel bu sefer Cünyor Temel hikayesi ile karşımıza çıkıyor. Cünyor Temel babasının ölümünden sonra çok kederli bir hayat sürmektedir. Aslında bu kederinin büyük bir sebebi ise babasından ona kalan borçtur. Reddi miras hakkı bulunmasına rağmen babasının öteki dünyada zorluk yaşamaması için borçlarını kendi üzerine almıştır. Bir taraftan bu borçlar ile uğraşırken bir taraftan da semtlerinde yapılacak olan yeni bir inşaat projesi üzerinde durmaktadır. Cemal Karkas’ın Arap ortağı Cabir El Kurabiyye eski Trabzonspor stadının üzerinde bir inşaat projesi düşünmektedir. Fakat onların proje düşündükleri yer Trabzon ve Trabzonsporlular için çok önem arz eden bir bölgedir. Cünyor Temel diğer insanlar gibi sessiz kalmayıp bu iki zenginin karşısına çıkacaktır. Elinde avucunda hiç bir şey olmasa da iman kuvveti ile savaşacağını söyleyen Temel bakalım bu iki adamla başa çıkabilecek mi? Başarılı komedi filminin oyuncu kadrosunda Çetin Altay, Eren Hacısalihoğlu, Ayşegül Günay gibi isimler yer alıyor. Türk sinemasına çok büyük eserler vermiş olan oyuncuların kadroda yer alması filmin izlenme potansiyelini kat kat artırıyor. 7 Nisan 2017 tarihinde ilk gösterimini yapmış olan filmin yönetmen koltuğunda ise Adem Kılıç yer alıyor.

Michael Bay’ın yönetmenliğinde ki Trasformers serisinin 5. filmi olan Transformers: The Last Knight filmi ise 2017 yılının beklentisi en yüksek olan filmlerinden birisi. Serinin ilk filmini hatırlayınca robotların dünyaya gelmesine kadar gidebiliriz. İnsan yapımı olmayan ve başka bir gezegende yaşayan robotlar genç bir çocuğun elinde bulunan gözlük için dünyaya gelmişlerdi. Kimisi bir spor araba şeklinde iken kimisi tam bir ölüm makinesiydi. Dünya Otobotlar ve Desepticonlar arasında ki büyük savaşlara sahne oldu. Genç adamın yanında bulunan Optimus Prime ve ekibi kötülere karşı kazanmayı hep bildi. Son filmlerde işler biraz daha çok karıştı ve serinin son filmi olacağı düşünülen Transformers 5 filminde robotlar bu sefer büyük savaş için hazırlanıyorlar. Hiç bir zaman pes etmeyen Optimus için fedakarlık zamanı. Her filmde çok büyük bir bütçe ile çekimleri tamamlanan Transformers serisinin 5. filmine ne kadar bütçe ayrıldığı hakkında tam bir bilgi verilmiyor. Filmin yönetmen koltuğunda Michael Bay oturuyor. Filmin senaryosunu ise Art Marcum, Matt Holloway, Ken Nolan isimleri hazırladı. Amerika Birleşik Devletleri yapımı olan aksiyon ve macera filminden yine her filmde ki gibi çok büyük bir beklenti var. Filmin teknik kadrosunun en büyük korkusu ise izleyicilerin bu beklentisini karşılayamamak. Filmi oyuncu kadrosunda Mark Wahlberg, Isabela Moner, Anthony Hopkins isimleri yer alırken filmin tüm müziklerini ise Steve Jablonsky hazırladı. Transformers 5: Son Şövalye filmi 23 Haziran 2017 tarihinde izleyicinin karşısında olacak.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz