Ayhan 15 Nisan 2017 Dizi

Bildiğimiz gibi Netflix Türkiye‘de resmi olarak faaliyet göstermeye başladı. Ve bu durumun farklı durumlar doğurabilecek bir domino etkisi yapma ihtimali hiç de az değil. Çünkü sadece internetten yayın yapan ve hedef kitleye özel içerik üreten bir platformun ülkemizde dahil büyük kitlelere yayılması diğer yatırımcıları heyecanlandıracaktı.

Yerli İnternet Dizileri

Yerli İnternet Dizileri

Tabi herkes gibi benim de aklıma yerli internet dizileri olabilir mi sorusu gelmiş ve kendi kendime düşünürken, BluTV benden önce davranmış Masum dizisini yayına almıştı bile. Hem de önemli bir oyuncu kadrosu ile yayın hayatına başlayan Masum, nedense fazla reklam edilmedi ve belli bir kitlede kalmak zorunda kaldı. Belkide BluTV de bu işin ülkemizde tutup tutmayacağını bilemediği için denemek istedi.

Ancak genel olarak ülkemizde internet dizileri konusu benimsenince bu alanda en çok reklamı yapılan dizi Fi oldu. Fi, puhutv platformu tarafından çektirilen bir dizi ve reklam konusunda büyük bütçe ayırdıkları o kadar belli ki. Ülke çapında büyük kanallarda reklamları dönüyordu. Diziye özel gala bile yapıldı.

Tüm bu yaşananlara baktığımızda yerli internet dizileri çoğalır mı ? Benim bu konudaki düşüncem çoğalacakları yönünde. Ancak her şeyde olduğu gibi bu alanda da nicelik değil nitelik önemlidir. İnternet dizileri de TV dizileri gibi şekillenecekse bırakın biz yabancı dizi izlemeye devam edelim. Yok eğer internetin özgürlüğü ve gücünden yararlanıp güzel işler çıkacaksa, ne duruyorsunuz verin içeriklerinizi. Bu alanda rekabetin artması için kesinlikle Netflix‘in de yerli internet dizisi çekmesi yararlı olacaktır. Peki çeker mi ? İşte orası biraz karışık gibi geliyor bana. Önce ülkeyi iyi analiz etmeleri gerekiyor. Belkide o zamana kadar yerli internet dizileri artarsa, Netflix de kendine iyi bir referans belirleyebilir. Zaman bize neler gösterecek, bekleyip göreceğiz. Tek isteğim kaliteli olsunlar !

,
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yazar :

Elektrik-Elektronik mühendisiyim. 2 yıldır bu blogda yazıyorum. Ve 6 aydır aktif olarak internet siteleri yönetiyorum. Kişisel olarak da teknoloji ve fotoğrafçılıkla ile ilgileniyorum.Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip edin:

YORUMLAR

Daha fazla Dizi
Netflix
Netflix ile İzleyebileceğiniz 5 Mükemmel Dizi

Bildiğiniz gibi dünya üzerinde çok popüler bir dijital yayın platformu Netflix ülkemizde de resmi olarak yayı hayatına başladı. Bu sayede...

Stranger Things
İzlemek İstediğim Yabancı Diziler

Bu yazı birazda kendime bir not veya hatırlatma amacıyla girildi. Ancak sanırım sizin de ilginizi çekecektir. Çünkü birazdan izlemek istediğim...

Kapat