Ayhan 20 Ağustos 2016 Kişisel

Aslında bu yazı yaklaşık bir hafta önce serviste işe giderkenken aklıma geldi. İşe giderken olabildiğince Rio2016 olimpiyatlarını Twitter üzerinden takip ediyorum. (Bu arada siz de beni takip etmek isterseniz buyrun efendim @ayhankorkmaz_Tabi o gün Usain Bolt 100m erkekler yarışını her zamanki gibi kazanmıştı. Ve aklıma kendimin ne kadar şanslı olduğunu düşündüm. Çünkü ciddi anlamda gördüğüm yaşayan spor efsaneleri hiç de az değil. Ve kendimce gördüğüm yaşayan spor efsaneleri listesi oluşturmak istedim. Ve hemen başlıyorum :)

1 – Usain Bolt

Bolt

Bolt

Aslında 100m erkekler yarışlarına ilk merak duyduğumda desteklediğim yılıdızm yine Jamaika’lı Asapha Powel idi. Ancak o Bolt bir geldi, pir geldi gerçekten. Hayran olmamak için onu izlememek gerekir.

2 – Kobe Bryant

Kobe Bryant

Kobe Bryant

Basketbolda benim gördüğüm en büyük yıldızlardan biri kesinlikle Kobe Bryant. Tam bir basketbolcu zekasına sahip ve müthiç bir lider. Ondan sonra ne yapacağız bilmiyorum diyenlerden değilim ama, bazıları kabul etmese de Lebron James de desteklenmeye değer, ne dersiniz ?

3 – Michael Phelps

Phelps

Phelps

Bir spor efsanesinden bahsedeceksek kesinlikle ve kesinlikle Michael Phelps unutulmamalıdır. Ben de unutmadım zaten. Belki de bu gözlerin görüp görebileceği en iyi yüzücü olan Michael Phelps’i izlemek harika bir duyguydu. Bakalım yerini biri doldurabilecek mi ?

4 – Ronaldinho

Evet biliyorum aranızda ne alakası var Messi var, Ronaldo var diyenleriniz vardır. Haklısınız onlar da var ama lafı fazla uzatmadan konuyu kapatıp videoyu izlemenizi öneriyorum. Çünkü Ronaldinho bir başkaydı be :)

5 – Roger Federer

Roger Federer

Roger Federer

Tenis ile ilgiliyseniz yaşınız benimkine yakınsanız bunu okurken muhtemelen yüzünüzde bir gülümseme belirdi. Evet bir insan kendini kolay kolay ekselansları olarak tanıtamaz. Gerçek bir sporcu, centilmen ve insan.

6 – Michael Schumacher

Michael Schumacher

Michael Schumacher

Aslında malesef neredeyse unutuyordum. Aslında biraz da buruk bir şekilde yazıyorum bu bölümü. Benim F1 efsanem Michael Schumacher malesef kötü durumda. Umuyorum ki kendine gelir ve hayatına devam eder.

Aslında belki unuttuklarım vardır. Bu konuda sizde biraz yardım bekliyorum. Sizlerin spor efsaneleriniz kimler ? Yorumlarda benimle paylaşır mısınız ?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yazar :

Elektrik-Elektronik mühendisiyim. 2 yıldır bu blogda yazıyorum. Ve 6 aydır aktif olarak internet siteleri yönetiyorum. Kişisel olarak da teknoloji ve fotoğrafçılıkla ile ilgileniyorum.Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip edin:

YORUMLAR

 1. 8 ay ago  

  Spor alanında futbol ilgi alanım olduğu için listenizdekilerden ”Ronaldinho” diyebilirim.

 2. 8 ay ago  

  Erol içimi okumuş, Ronaldinho izlediğim en iyi sporcudur, ne messi be ronalda :) Geçmişe gidersek daha iyileri vardır tabi :)

  • 8 ay ago  

   Messi ve C.Ronaldo’yu kıyaslarsak ikisi arasından C.RONALDO derim :)

Daha fazla Kişisel
Neler Yapıyorum
Son Zamanlarda Neler Yapıyorum ?

Bir süredir gerek ülkemizde yaşanan olaylar, gerekse kendi hayatımdaki değişimler nedeniyle fazla yazı giremedim. Bu yazı ile hem yazı girmiş...

iPadimde Bulunan Uygulamalar
iPad’imde Bulunan Uygulamalar

Uzun bir süredir bu konuyu ele almak istiyorum aslında ama nedendir bilmem bir türlü fırsat yaratıp değerlendiremedim. Hazır aklıma gelmişken...

Kapat