Ayhan 21 Mart 2015 Webmaster

Merhaba Arkadaşlar,

Geçen aylarda benimde farklı bir sitemde başıma gelen bir olay olan kategorilerin kaybolması, son zamanlarda çoğu kişi tarafından dile getirilmeye başlandı. İşin garip tarafı da neredeyse kimse yardımcı olmuyor. Çünkü gördüğüm kadarı ile sorununu çözen kişiler, çözüm yolunu anlatmadan olayı kapatıyorlar.

■ Sitemdeki Tüm Kategoriler Gitti !

Wordpress Kategoriler Gitti

WordPress Kategoriler Gitti

Başına gelen kişiler genellikle nolduğunu anlamadan, sitelerinin bozulduğunu ve hiç bir kategorinin olmadığını görüyorlar. Hatta bende olduğu gibi bazen kategorilerle beraber etiketler de kayboluyor. İşin ilginç yanı ise üşenmeyip tekrar eklemeye çalışsanızda eklenmiyor ve bir faydası olmuyor

■ Bir Türlü Düzeltemiyorum Ne Yapmalıyım ?

Önce kendi yazılımımızı ve sitemizi kontrol ettik. Tabi artık aklımıza host firmamızla konuşmak geliyor. Konuştuğumuzda büyük ihtimalle sorun bizden değil, yazılımcınızla konuşun diyeceklerdir. Bende bu şekilde gelişti olaylar.

■ Host Firması Sorun Bizden Değil Dedi

İşte bu noktada ne yapacağımızı bilemiyoruz. Çünkü sorun bizden değil. Host firması da kabul etmiyor sorunun onlardan oduğunu ve suçu yazılıma atıyor. Ancak bu sorunun host kaynaklı olduğunu unutmamak ve buna göre bilgilenmek gerekiyor. Artık host firmanıza, sorunla daha önce karşılaşanların host firmasının sorunu, TEMP dosyasını boşaltarak çözdüğünü, ve kendilerinin de yapmasını isteyeceksiniz. Yine kabul etememe ve buna hakkımız yok desede ısrar edin.

■ Firma Kabul Etmiyor Bir Türlü

Bu noktada da korkmanıza gerek yok. Çünkü çok büyük ihtimalle siteniz 1-2 güne düzelecek. Sizin bu noktada yapabileceğiniz şey, sitenizin düzenli yedeğini almak olacaktır. Bu konuya da diğer yazılarımızda değineceğiz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
Yazar :

Elektrik-Elektronik mühendisiyim. 2 yıldır bu blogda yazıyorum. Ve 6 aydır aktif olarak internet siteleri yönetiyorum. Kişisel olarak da teknoloji ve fotoğrafçılıkla ile ilgileniyorum.Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip edin:

YORUMLAR