Ayhan 21 Haziran 2016 Webmaster

Sanırım sürekli başıma garip sorunlar başıma gelir oldu. Daha önce başıma yine farklı bir olay gelmişti ve WordPress blogumda kategoriler kaybolmuştu. Ve bir şekilde ve maalesef o zamanki host firmamın çok az desteği ile çözmüştüm. Bu sefer başıma gelen sorun ise daha farklı. Sitelerimden birinde WordPress 4.5 güncellemesi sonrasında yazılardaki görseller kayboldu.
WordPress Kategoriler Kayboldu

WordPress 4.5 Hatası

WordPress 4.5 Hatası

Aslında ilk etapta sorunun ne olduğunu tam olarak algılayamadım. İnternet hızımın yerlerde olması dolayısıyla aklıma ilk olarak sorunun bende olduğu geldi. İlk aklıma gelen yeni hosting firmam ile iletişime geçtim. Eğer yeni firmam bana yardımcı olmaya çalışmasaydı ismini açıklamazdım. Sistemimi yedekten geri yükledikleri için Turhost‘a teşekkür ediyorum. Ancak geri yüklemeden sonra tekrar WordPress güncellediğimde aynı sorunla karşılaştım.

Sonrasında belki de ilk olarak yapmam gerektiği gibi ingilizce olarak araştırma yapmaya başladım. Çünkü maalesef Türkçe kaynak bulamadım. Ve aradığımı sonunda buldum.

Sorun aslında WordPress 4.5 güncellemesi ile görsel kullanımında yapılan köklü değişimlermiş. Bu değişimler bazı temalarda .js kodları ile çakışıyor ve görsellerin gösterilmesi engelleniyor. Aslında olay  d tam olarak bu. Sistem üzerinde görseller duruyor ancak yazılarda gösterilemiyor.

Çözümüm Ne Oldu ?

Bu konuda çözüm benim için basit oldu. Çünkü kullandığım tema Newsmag temasıydı. Ve firma bu durum için güncelleme yayınlamış bile. Ben de güncel versiyonunu yüklediğimde görseller geri geldi.

 

Yazar :

Elektrik-Elektronik mühendisiyim. 2 yıldır bu blogda yazıyorum. Ve 6 aydır aktif olarak internet siteleri yönetiyorum. Kişisel olarak da teknoloji ve fotoğrafçılıkla ile ilgileniyorum.Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip edin:

YORUMLAR

 1. 9 ay ago  

  Herkesin tema firmaları malesef güncelleme yapmıyor, Kimileri hiç etkilenmediği gibi bazılarının siteleri de kötü güzüküyor.. Bu sebeple bilinen bir çözüm yolu varsa anlatılması daha iyi olurdu. :)

  • 9 ay ago  

   Dediğiniz doğru ancak çözümü tam bilmiyorum. Başına gelenler sorunu bilirse çözümü de bulabilirler diye düşünüyorum.

 2. 9 ay ago  

  Bazen, bazı sorunların neden kaynaklandığını tespit edemiyorum. Arama yaptığımda Türkçe sonuç çıkmayınca İngilizce kaynaklara kıt İngilizcemle bakıp sonuca ulaşıyorum :)

Daha fazla Webmaster
.Blog Uzantısı
Domain Avcıları Koşun .blog Uzantısı Geliyor

Ülkemizde nedense domain avcılığı yaparak çok para kazanabileceği sanan kitlenin sayısı hiç de az değil. Öyle ki neredeyse ortalıkta Türkçe alan...

wordpress-dil-ayari
Verimli Bir Blog İçin WordPress Eklentileri

Verimli Bir Blog İçin Wordpress Eklentileri Wordpress siteniz varsa işinize yarayacak Wordpress eklentilerini aşağıda sıraladım. Wordpress hakkında ufak bir bilgi...

Kapat