Ayhan 21 Nisan 2015 Oyun

Merhaba Arkadaşlar,
Oyun severlerin ilgiyle takip ettiği ve oynadığı iki oyun hakkındaki görüşlerimi yazmak istedim. Aslına bakarsak, GTA 5 PC için yeni çıktığından bazılarınız için çok taze olabilir. Ancak ben iki oyunu da PS4 üzerinde oynadım ve deneyimledim. Bu açıdan sizlere iki oyunun hakkında da kısa bilgiler verip Watch Dogs mu GTA 5 mi sorusuna cevap arayacağım. Öncelikle oyunlar hakkında tek tek bilgiler vereyim sonra da karşılaştırma yapalım. Özellikle Watch Dogs bilmediğiniz bir yapım olabilir.

Watch Dogs

Watch Dogs

Watch Dogs

Watch Dogs Ubisoft tarafından çıkarılan bir açık dünya oyunudur. Chicago şehrinde geçen oyun, bir hacker’ın başına gelen olayları anlatıyor. Tüm şehir bir işletim sistemi tarafından kontol edilebiliyor, dolayısıyla da biz kontrol edebiliyoruz. Kaçışlarda, şehir ışıklarını ve şehirdeki açılık kapanır mekanizmaları kullanmak gerçekten çok zevkli bir hal alıyor. Açık dünya oynanaışına ve nispeten klasik bir hikayesine rağmen Watch Dogs benim gözünde bir hikaye oyunudur.

GTA 5

GTA 5

GTA 5

GTA 5 açık dünya konseptinin bayrak taşıyanı olarak eğlenceyi pompalayan bir yapım. Oyunda 3 karakter var ve her karakterin kendine özgü özellikleri bulunuyor. Ancak çok büyük ihtimalle hikayeden çok eğlenceye ve online’a akacaksınız.

Peki Watch Dogs mu GTA 5 mi ?

Watch Dogs mu GTA 5 mi

Watch Dogs mu GTA 5 mi

Bu sorunun tek bir cevabı olamaz. Ancak şöyle bir ayrım yapılabilir. Eğer tam anlamıyla açık dünya, eğlence ve sınır tanımazlık istiyorsanız GTA 5 size göredir. Ancak hikaye seven bir insansanız, ben hikayeyi de takip etmek isterim derseniz Watch Dogs çok iyi bir alternatif. İkisini de oynadığımda, GTA 5 oynarken hack mekanizması olsa iyi olurdu diyorum açıkçası. Çoğu oyun sever gibi ben GTA 5 diyip, kestirip atmıyorum. Watch Dogs 2 ile harika işler yapılabileceğini düşünüyorum.

Peki sizlerin düşüncesi ne yönde? Watch Dogs mu GTA 5 mi? Yorum kısmından iletirseniz sevinirim.

, ,
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yazar :

Elektrik-Elektronik mühendisiyim. 2 yıldır bu blogda yazıyorum. Ve 6 aydır aktif olarak internet siteleri yönetiyorum. Kişisel olarak da teknoloji ve fotoğrafçılıkla ile ilgileniyorum.Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip edin:

YORUMLAR

 1. celil durmaz

  2 sene ago  

  tabiki gta 5

  • 2 sene ago  

   Dediğim gibi kişiden kişiye değişir. Ama açıkçası Watch Dogs o kadar yabana atılacak bir oyun değil.

 2. Eren

  2 sene ago  

  Watch Dogs’ı bitirmiş biri olarak bende GTA 5’den yanayım. Watch dogs’un ilk fragmanlarında grafikler etkileyiciydi fakat oyunun çıkış tarihinde gecikme oldu grafikleri fragmandakiler gibi değildi ama oyunu sevdim gerçekten oynamayan varsa tavsiye ederim.

 3. 2 sene ago  

  öncelikle gta serisi boş bir seri grafikler çöp araçlara binalara yakından bakında çöpü görün uzaktan bakınca anlaşılmaz onun dışında watch dogs hem grafik hem farklılık yönünden alır