Anasayfa Webmaster Ücretsiz Site Analiz Araçları

Ücretsiz Site Analiz Araçları

3 Dakikada Okunur
5
0
805
Site Analiz Araçları

Merhaba Arkadaşlar,
Bugün sizlere kendi sitelerimde kullandığım ücretsiz site analiz araçlarını derleyeceğim. İster kendi siteniz için, isterse reklam, link ve tanıtım yazısı satınalmak istediğiniz siteler hakkında bilgiler elde edebilirsiniz. Diğer yandan ise aralarından bazılarını kullanarak rakiplerin backlinklerini analiz edebilir, reklam vermek için siteler belirleyebilirsiniz. Şimdiden iyi okumalar.

Site Analiz Araçları
Site Analiz Araçları

■ Open Link Profiler

Bu site üzerinden sitenizin, rakiplerininizin veya reklam alımı yapacağınız sitelerin backlinklerini görebilirsiniz. Sitede zaman sırasıyla açılan backlinkleri, sitenin analizine göre olan yararını gösteren LIS değerine göre de sıralayabilirsiniz. Bu sayede rakiplerinizin hangi sitelerden faydalandıklarını bulabilirsiniz.

http://openlinkprofiler.org/

■ Ahrefs

Site üzeriden sitenizin backlinklerini analiz edebilirsiniz. Sitenizin link inşaası hakkında bilgi edinebilirsiniz. Anchor Text oranlarınızı, aldığınız backlinklerinizin hangi kelimelerle geldiğini görebilirsiniz.

https://ahrefs.com/

■ Majestic

Site üzerinden sadece backlinklerinizi analiz etmekle kalmayacak, aynı zamanda sitelerin kalitesini göstermek adına önemli parametrelerden olan TrustFlow değerinizi de görebilirsiniz.

https://majestic.com/

■ MOZ

Site analizlerinde en çok kullanılan ve kabul görmüş sitelerin başında geliyor. Site üzerinden sitelerin DOMAIN AUTHORITY ve PAGE AUTHORITY değerlerini görebilirsiniz. Eğer bu kavramlar hakkında henüz bilginiz yoksa yakında yazacağım yazımı bekleyin derim. Diğer yandan da sitede incelediğiniz sitenin en kaliteli konularını da görebilirsiniz.

MOZ

■ SERPChecker

Site üzerinden sitenizin anahtar kelimelerindeki sıralamalarını takip edebilirsiniz. Kısa bir sürede üyelik açarak 3 farklı siteniz için birden fazla kelimeyi aynı anda analiz edebilirsiniz. Aynı zamanda kelimelerinizin günlük sıralamalarını grafik ekranda görebileceksiniz. Belki de en güzel yanı anlık olarak güncellenmesidir.

SERPChecker

Şimdilik kendi kullandığım siteleri sıraladım. Daha da fazlası sıralanabilir ancak bu sitelerle neredeyse tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaksınızdır.

Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Webmaster

5 Yorumlar

 1. Yasin Ergül

  13 Mayıs 2015 at 6:36 pm

  Belki bilmeyen yoktur ama wmaraci’da analizler için iyidir :)
  Bir sitenin, alexa değerini, pr’sini, index aldığı sayfa sayısını, dmoz kaydını vs. bir arada görme şansı sunuyor :)

  Cevapla

  • Ayhan

   13 Mayıs 2015 at 7:10 pm

   Açıkçası ben WMAracı’ndan ziyade R10 analizi tercih ederim. En altta Domain Authority ve Page Authority de gösteriyor. Ancak bunlar en ideali bence.

   Cevapla

 2. erkan

  10 Haziran 2015 at 9:24 pm

  Güzel paylaşım elinize saglık

  Cevapla

 3. Eren

  23 Haziran 2015 at 8:45 pm

  Ben en çok Majestic ve MOZ’u kullanıyorum.

  Cevapla

 4. emek çilingir

  29 Mart 2017 at 4:31 pm

  verdiniz bilgiler için teşekürler

  Cevapla

Cevap Yaz