Anasayfa Kişisel Trello ile Plan Yapın, Stresi Bırakın

Trello ile Plan Yapın, Stresi Bırakın

6 Dakikada Okunur
1
0
365
Trello ile Düğün Organizasyonu Yapın

Son zamanlarda hayatımı organize edip, planlar yaparak işlerimi hızlandırmak ve stresimi azaltmak için araştırmalar yapıyorum. Belirli aralıklar ile kendi araştırmalarımı da sizlerle paylaşmaktan çekinmiyorum. Çünkü nasıl ki ben bu bilgileri araştırarak buluyorsam, sizlere de aktarmam gerekiyor. Ayrıca benim İngilizce araştırma yapma imanım var. Ama bu derece İngilizce yeteneği olmayan kişiler için benim yazılar gibi Türkçe kaynaklar çok önemli.

Daha önceki yazılarımda anlatmaya çalıştığım gibi hayatımızı planlamak ve zamanı yönetmek günümüzde çok önemli bir hale geldi. Öyle ki plansızlık nedeniyle artan stres insanlarda büyük sıkıntılar çıkarabiliyor. Bu durumdan kurtulmak için yapmanız gereken nokta zamanı yönetmektir.

İş Hayatının Can Damarı :Zaman Yönetimi

Trello ile Plan Yapın, Stresi Bırakın

Trello
Trello

Artık her şey de olduğu gibi plan yapmak için de internet servisleri hayatımızı kolaylaştırmaya başladı. Sizler de internette araştırma yaparak farklı plan yapma uygulamaları ve servisleri keşfedebilirsiniz. Ancak ben size bu konuda kesinlikle Trello kullanmanızı öneririm. Bu yazımda size Trello konusunda fazlaca bilgi vermeme gerek yok. Çünkü bu konuda daha önceden yazdığım detaylı bir yazım var ve aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Trello Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Ancak bu yazımda sizlere Trello kullanımına yönelik bir örnek vermek istiyorum. İnternette yapacağınız araştırmada görebileceğiniz gibi Trello ile düğün organizasyonu yapan bir çok insan var.

Sonuç olarak değerlendirdiğimizde Trello ile yaptığımız şey kendinize panolar oluşturup yapmanız gerekenleri listeleyip, gruplamaktır.

Trello ile Düğün Organizasyonu

Öncelikle organizasyon yapmak için yapmanız gereken tüm iş kalemlerinizi bir yapılacaklar listesi ile belirleyin.

Örnek vermek gerekirse;

 • Düğün tarihi belirleme
 • Düğün salonu belirleme
 • Gelinlik ve Damatlık alımı planlama
 • Düğün Fotoğrafçısı bulma
 • Davetli Listesi Oluşturma

Aslında liste çok daha fazla uzar gider. Ben evlenmediğim için daha da fazla devam ettiremiyorum. Ama sizler de hak verirsiniz ki burada yazdığım adımların her biri çok önemli ve es geçilmeden planlanması gerekli konular.

Örnek vermek gerekirse davetli listesinde yapacağınız bir hata ve unutma size ileriki hayatınızda çekmeniz gereken silsile katacaktır.

Bir diğer nokta da düğün fotoğrafçısı seçimidir. Çevremde bir çok arkadaşımın en çok zorlandığı nokta Profesyonel fotoğrafçı bulmak oluyor. Gerçekten üzerinde düşünülmesi ve araştırılması gereken bir nokta. Evlenen arkadaşlar da bu konuda bana katılacaktır diye tahmin ediyorum.

Düğün

Trello’nun Devantajı Var mı ?

Elbette Trello‘nun da eksik yönleri var. Eksik yönden ziyade devam ettirilmesi zor noktaları var. Öncelikle sürekli olarak panolar arasında geçişleri sağlayarak panoların işlevselliğini sağmak gerekiyor. İlk kullanımda işlevselliği güzel ve rahat oluyor ancak ileride süreklilik zor olabiliyor.

Panolar

Sonuç olarak Trello ile düğün organizasyonu yapmak kullanıma yönelik sadece bir örnek. Sizler kendi kulanım alanınıza göre kullanıp hayatınızı planlayıp, kolaylaştırabilirsiniz.

 • Trello Nasıl Kullanılır

  Trello ile Eisenhower Matrisi Kullanımı

  Son zamanlarda fazla yazı yazamıyorum, bunun farkındayım. Aslında iş yoğunluğum, özel haya…
 • Trello Nedir

  Trello Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

  Daha önceki yazılarımda da bahsettiğim gibi askerden geldikten sonra Türkiye’nin en …
Daha fazla ilgili makale
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
Load More In Kişisel

Bir Yorum

 1. onurozer

  28 Eylül 2017 at 10:20 pm

  Harika bir yazı olmuş emeğinize sağlık

  Cevapla

Cevap Yaz