Ayhan 14 Mayıs 2015 SEO
Tanıtım Yazısı Nedir

Tanıtım Yazısı Nedir

Merhaba Arkadaşlar,

Eğer bu yazımı okuyorsanız ya benim yazılarımı takip ediyorsunuz ya da tanıtım yazısı nedir sorusuna cevap ararken geldiniz. Hangisi olursa olsun SEO ile ilgilendiğiniz kesin. Bu yazımı okuduğunuza göre büyük ihtimalle SEO işlerine yeni girdiniz ve bilgi arıyorsunuz. Eğer haklı isem sizleri öncelik şu konularıma da alayım.

SEO Nedir ? Nasıl başlanır ?
Hitim Neden Artmıyor ?
Backlink Nedir ?
Ücretsiz Site Analiz Araçları

Şimdi konularımı okuyup geldiyseniz devam edelim o zaman. şimdi yazılarımda da okuduğunuz üzere tanıtım yazısı SEO’nun temel parçalarından biri, belki de sac ayağıdır. Şimdi hemen hızlıca değinelim.

Tanıtım Yazısı Nedir ?

Tanıtım yazısı genel olarak sitenizi, markanızı ve ürününüzü tanıtmak üzere hazırlanmış yazılardır. Arama motorlarında belirli kelimelerde üst sıralamalarda üste çıkabilmek için yazdığımız yazının içinden linkler çıkarız. Bu sayede Google gözünde o kelimelerde + puan kapmaya çalışırız. Peki neden tanıtım yazıları önemlidir ?

Tanıtım yazıları tam olarak hangi Google güncellemesi ile önemli hale geldi bilmiyorum. Açıkçası çok da umurumda değil. Ancak artık Google gözünde en önemli backlink kaynaklarının başında tanıtım yazısı geliyor. Bunun en önemli nedeni doğallıktır. Çünkü yazı içinden çıkarılan likler Google tarafından doğal olarak algılanıyor ve önemli katkı yaratıyor. Bu kadar bahsettikten sonra artık tanıtım yazısı nasıl yazılır sorusuna da değinelim.

Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılır ?

Tanıtım yazısının yazımı hakkında genel geçer keskin kurallar bulunmuyor aslında. Adı üstünde tanıtım yazısı. Yaptığınız içi veya sitenizi tanıtacak şekilde doğal olarak yazılmalıdır. Amacınız sadece kelimelere link vermek olmasın ve yazının içinde doğal olarak gelen kelimelere link verin. Okuyan insan amacınızın sadece anahtar kelimeyi linklendirmek olduğunu düşünmesin. Bunun yanında da bir yazı olduğu için genel geçer SEO kurallarına uygun olarak yazılması sizin yararınıza olacaktır.

Bundan sonraki adım ise tanıtım yazısının nerelerde yayınlanması gerektiği konusudur. Ancak bu konuyu ayrı bir yazı olarak ele alıp, tanıtım yazısı ve reklam nerelere veilmelidir konusuna değineceğim. Şimdilik bu yazımı da burada sonlandırıyorum. Eğer beğendiyseniz yorum yapıp paylaşarak bana teşekkür edebilirsiniz. Ve mutlaka diğer yazılarıma da bakmanızı rica ederim.

, , ,
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (7 votes, average: 3,86 out of 5)
Loading...
Yazar :

Elektrik-Elektronik mühendisiyim. 2 yıldır bu blogda yazıyorum. Ve 6 aydır aktif olarak internet siteleri yönetiyorum. Kişisel olarak da teknoloji ve fotoğrafçılıkla ile ilgileniyorum.Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip edin:

YORUMLAR

 1. 2 sene ago  

  Hocam selamlar. Konularınızı takip ediyorum bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim

 2. sibel

  2 sene ago  

  tanıtım candır tabi ki de kuralına uygun yazılması gerekir

 3. Eren

  2 sene ago  

  Çok kısa yazmamak lazım aynı zamanda da çok uzun olmamalı tanıtım yazısı. Güzel yazı olmuş teşekkürler.

Daha fazla SEO
Backlink Nedir
Backlink Nedir ?

Merhaba arkadaşlar, Bugün sizler için SEO'ya yeni başlayanların araştırdığı ve nedir diye merak ettikleri konuların başında gelir. Ben de bu...

hit nasıl artar
Hitim Neden Artmıyor ?

Bir süredir çeşitli internet siteleri yönetiyorum kendi çapımda. Dolayısıyla da çeşitli webmaster forumlarında vakit geçiriyorum. Geçen zaman içinde çeşitli gözlemler...

Kapat