Ayhan 4 Mayıs 2016 Kişisel

Herkesin kendi içinde almak istediği ama çeşitli nedenlerle alamadığı şeyler vardır. Benim de listemin başında kesinlikle iPad geliyordu. Öyle ki üniversiteyi  bitirdiğimde iPad alırım diye iPhone tercih etmiştim. Ancak çeşitli nedenlerle 3-4 yıldır alamamıştım.  Neden derseniz;

 • Niyetlendiğim anda param olmadı
 • Param olduğu anda yeni duyuruyu bekledim
 • Kısa süreli vazgeçmeler
 • Tablete ihtiyacım olup olmadığına karar verememe

nedeniyle uzun süredir istediğim iPad’imi alamamıştım. Ancak bu sorunları birer birer aşıp sonunda satın aldım. Almama nedenlerimden sizi de ilgilendiren tabletin ihtiyaç olup olmadığıdır. Cidden hala tablet gerekli mi ?

Hala tablet gerekli mi ?

Tablet Gerekli mi

Tablet Gerekli mi

Aslında bu kişiden kişiye değişen cevaba sahip bir soru. Çünkü kişilerin beklentileri, kullanım alışkanlıkları ve interneti kullanım amaçları farklıdır. Dolayısıyla da kullanmak istedikleri cihazlar da farklılık gösteriyor.

Aslında ben de bir ara kararsız kaldım ve bu soruyu kendime sordum. Ve kendi kullanım alışkanlığıma göre tableti bir ihtiyaç olarak gördüm. Peki neden ?

✔️ Sosyal medyayı aktif kullanyorum

✔️ Forumları aktif kullanıyorum

✔️ Yabancı kaynakları okuyorum

✔️ Kısa aralıklarla kontrol etmek istiyorum

✔️ Uzun şarj süresi istiyorum

Peki neden laptop sahibi iken tablete ihtiyaç duydum ?

✔️ Hafif olması

✔️ Her an yanımda olabilmesi

✔️ Uzun pil ömrü

✔️ Kullanımı kolay

İşte tüm bu nedenleri kafamda derlendiğimde tablet almaya karar verdim. Kendi fikrimce iPad tablet dünyasının lideri olduğundan dolayı kendi bütçeme uygun olarak iPad Air 2 64GB WiFi modelini satın aldım. Varsa bir hayırlı olsununuzu alırım :)

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yazar :

Elektrik-Elektronik mühendisiyim. 2 yıldır bu blogda yazıyorum. Ve 6 aydır aktif olarak internet siteleri yönetiyorum. Kişisel olarak da teknoloji ve fotoğrafçılıkla ile ilgileniyorum.Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip edin:

YORUMLAR

 1. 11 ay ago  

  Hayırlı olsun Ayhan, fiyatlarını inceledim biraz fakat epey güzel geldi uykuluyken uykumu açtı hatta. Bakalım benim de aklıma yattı, belki bir gün alırım bende :) Güle güle kullan.

  • 11 ay ago  

   Eğer sosyal medya, forum ve blog okuma ağırlıklı internet kullanımın varsa, kolay kolay pc başına geçmene gerek kalmıyor. Üretkenlik hariç çok iyi bence.

 2. 11 ay ago  

  Yanımda taşıyamıyacağım hiç edinmediğim bir şey. Her an yanımda olabilmesi yazmışınız o yüzden kendimce böyle bir yorum yaptım. Çanta taşımıyorsanız üstünüzde bulundurulması zor bir alet.Bu arada hayırlı olsun

  • 11 ay ago  

   Orası öyle ama laptop ile kıyasladım burada. Çünkü genelde seyahatlarıma laptop götürmek zorunda kalıyorum. Görece çok çok kolay taşıması :)

 3. 10 ay ago  

  Apple hayranı biri olarak çoğu Apple ürününü kullanıyorum. Sanırım tek eksiğim şu an iPad. Kişisel kullanımına göre gerekliliği tartışılabilir ama uygun boyutlarda belki oyun oynamak ya da rahat film/dizi izlemek için alabilirim. Bu arada senin aldığın model kaç inç?

 4. 6 ay ago  

  Üstadım hayırlı olsun. Uzun zamandır benimde alma niyetim var ama fiyatlar biraz pahalı. Urunu aldığına gerçekten değiyor mu? Memnun musun?

  • 6 ay ago  

   Merhaba;

   Bence parasının hakkını veriyor. Akşamları elimin altında sürekli kullanabildiğim ve şarjı çok uzun giden bir cihaz var artık :)

Daha fazla Kişisel
Uludağ Ekonomi Zirvesi
Capital Uludağ Ekonomi Zirvesi

Capital, iş ve ekonomi dünyasının haber, yenilik ve gelişimi için önemli rol oynayan kaynaklardan biridir. İş hayatında kadınların da iş...

Kıbrısta Askerlik
Kıbrıs’ta Askerlik Nasıldır ?

Bildiğiniz gibi 361KD olarak gittiğim askerlikten 17 Nisan günü dönüş yaptım ve tekrar blog yazılarıma başladım. Bu yazımda da usta...

Kapat