Ayhan 22 Haziran 2015 Tanıtım

2015 yılının ortalarına doğru geldiğimiz şu dönemlerde artık neredeyse herkes internetin bir ucundan tutmaya ve işlerini online ortama taşımaya başladı. Ancak eğer siz de internet üzerinden iş yapmanın peşindeyseniz, bu sizin için çok olumlu bir haber değil. Çünkü gittikçe rekabet artıyor ve aynı alanda çalışan onlarca site mevcut. Peki bu sitelerin nasıl arasından sıyrılıp, müşterimize veya okuyucumuza kendimizi göstereceğiz ?

Eğer bu yazımı okumaya başladıysanız bu işin anahtar kelimesinin SEO olduğunu farketmişsiniz demektir. Ancak sizin de tahmin edebileceğiniz gibi bu işler söylenildiği gibi kolay olmuyor. Sizler kendiniz de çalışma yapabilirsiniz. Ancak bu işte uzman değilseniz ve vaktiniz de pek yoksa bu işlemler size yarar yerine zarar getirebilir. Bu nedenle yapabileceğiniz işlemlerden bir tanesi de Freelance Seo Uzmanı olan birisiyle ortak çalışma yürütmek olacaktır. Bu sayede bir firmanın baskısı altında kalmadan direk olarak kendisi ile muhattap olabileceğiniz bir takım arkadaşı elde etmiş olacaksınız. Bu yöntem daha çok kurumsal olmayan siteler için geçerlidir.

SEO

SEO

Peki kurumsal bir şirket olarak yürüttüğünüz siteleriniz varsa ne olacak ? Sonuçta başta e-ticaret siteleri olmak üzere bir çok kurumsal site internet ortamında yayın yapıyor. Bu tarz sitelerin de yükselebilmek için kurumsal seo danışmanlığı almaları gerekiyor. Çünkü kurumsal alanda rekabet çok kuvvetli ve herkes bu işe para yatırıyor. Unutmayın çalışmadan, yatırım yapmadan Google üzerinde bir yere gelebilmek imkansızdır.

Değinmek istediğim bir diğer konu ise, SEO çalışması yaptıran kişilerin veya kurumların çalışmadan çok şey beklemeleri. Yani kişiler seo danışmanlığı almaya başladıktan sonra içerik üretmeyi kesip, kendiliğinden yükselmeyi bekliyorlar. Bu imkansız bir olaydır. Unutmayın, SEO çalışması yalnızca içerik üreten sitelerin yükselmesine YARDIMCI olur. Sizin bu süreçte yine içerik üretmeye devam etmeniz gerekiyor. Yoksa yapılan tüm çalışmalar ve verilen emekler boşa gitmiş olur.

Bu yazımı sonuna kadar okuduysanız bu işin öneminin farkına varmışsınız demektir. Ben yazımı sonlandırırken sizlerde siteleriniz için yapmanı gereken çalışmaları düşünmelisiniz. Belki de çalışma yaptırma vakti gelmiştir, ne dersiniz ?

, , ,
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yazar :

Elektrik-Elektronik mühendisiyim. 2 yıldır bu blogda yazıyorum. Ve 6 aydır aktif olarak internet siteleri yönetiyorum. Kişisel olarak da teknoloji ve fotoğrafçılıkla ile ilgileniyorum.Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip edin:

YORUMLAR

Daha fazla Tanıtım
iso 9001
ISO 9001 Android Uygulaması

Android uygulamaları geliştiren çok sayıda freelance çalışan webmaster veya ticari danışmanlık şirketleri olması ve fiyatlarının gayet makul olması nedeniyle iso...

Teknoloji haberleri
Teknoloji Gelişiyor

Evet herkesin de dediği gibi teknoloji gelişiyor. Hayatımızın baharını bu gelişmeye ayak uydurmakla geçiren bizler bu duruma karşı nasıl bir...

Kapat