Ayhan 7 Eylül 2016 Genel

Günümüz koşullarında iş yaşamı, risk konusunda oldukça karmaşık bir durum içine giriyor. İşletmelerin kazançlarını azaltmadan faaliyetlerine devam edebilmeleri için, risk yönetimine gereksinimi vardır. Düzenlenen organizasyonlarda meydana gelebilecek kayıpların önüne geçebilmek adına yapılan planlamanın sürdürülebilir olması zorunludur. Risk veya iç kontrol çalışmalarını kurumsal alanda yürütmeyi üstlenen şirketlere ciddi sorumluluk yüklenmiştir.

Risk Yönetimi

Risk Yönetimi

Risklerin plansızlık, gerekli araçların bulunmaması, zaman ve yönetici baskısı, çevresel etkiler gibi birçok nedeni vardır. Risk yönetiminde, riski oluşturan asıl nedenin araştırılıp tespit edilmesinin ardından iyileştirme çalışmaları yapılıyor. Süreci oluşturan temel çalışmalar riskin tanımlanmasından seçilecek yönteme, değerlendirmeden kontrol işlemlerine kadar uzanıyor. Alanında uzmanlık gerektiren risk yönetimi, böylesine uzun ve ciddi bir süreci kapsıyor.

Risk yönetimine olan ihtiyaç gün geçtikçe artıyor. İşletmelere iş risklerinin ciddiyetini kavramalarını, risk yönetimini zorunlu kılan alanlara ağırlık vermelerini sağlayan çalışmalar da geliştiriliyor. Bu çalışmaları yürüten EY Türkiye gibi firmalar, karşılaşılabilecek risklere karşı daha verimli, müşteri odaklı ve sürdürülebilir bir sistem oluşturmayı hedefliyor.

Risk yönetimi dendiğinde danışmanlık, bağımsız denetim, kurumsal finansman ve vergi alanlarında en iyi markalardan biri olan EY Türkiye’nin risk yönetimi alanındaki çalışmaları dikkat çekiyor. EY Türkiye, liderlik ve dinamizm özelliklerinin hakkıyla yerine getirilmesi ve kalabalık uzman kadrosunun bulunması nedeniyle öncü bir firma. Daha iyi bir çalışma hayatı oluşturmak için çalışan EY Türkiye, işletmelerin sahip olduğu riskleri faydaya dönüştürmeyi amaçlıyor. Risk yönetiminde yeni yaklaşımları benimseyen firmanın ürettiği çözümler, pek çok işletmenin performansının iyileşmesine ön ayak oluyor.

İş yaşamında üst yönetim ve yönetim kurulu üyeleri artık risk ve iç kontrol çalışmalarına karşı büyük beklenti içerisine girdi. Birçok işletmenin yöneticileri, bu alanda yatırımlar yapıyor. EY Türkiye gibi risk yönetimini üstlenen firmaların izlediği yöntem, uygulamaların bütünlüklü bir biçimde hayata geçirilmesi yönünde.

EY Türkiye, çalışanların devamlı olarak değişen ihtiyaçlarına yönelik dinamik çalışmalar yürütüyor. Dünya çapında ofisleri bulunan EY Türkiye, risk yönetimine ihtiyacı olanların çoğunlukla tercih ettiği köklü bir firma. Eğer bir işletmede yönetici veya yönetim kurulu üyesi pozisyonundaysanız, büyüme ve kârlılık oranınızı arttırmak için uzman bir kuruluşa başvurmanız çok önemli.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
Yazar :

Elektrik-Elektronik mühendisiyim. 2 yıldır bu blogda yazıyorum. Ve 6 aydır aktif olarak internet siteleri yönetiyorum. Kişisel olarak da teknoloji ve fotoğrafçılıkla ile ilgileniyorum.Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip edin:

YORUMLAR

Daha fazla Genel
Enerjisa
Faturada Online Ödeme Kolaylığı

Hayatta sorumluluklarımız arttıkça bizler de mecburi olarak işimizi kolaylaştıracak pratik çözümler aramaya başlıyoruz. İnternet bu konuda bizlere gerçekten kolaylık sağlıyor....

Okulistik
Okulistik’te 3. Sınıf Hem Çok Kolay Hem de Eğlenceli

Okulistik’e göre eğitim ciddi bir iştir! İşte tam da bu anlayışla Okulistik, Milli Eğitim Bakanlığı eğitim ve öğretim planlamalarına tam...

Kapat