Ayhan 26 Haziran 2016 Tanıtım

Ödeme yapmak için Paykasa kullanacağınız zaman tabi ki ilk işiniz güvenilir bir satış sitesinden karta ulaşmaktır. Doğal olarak ulaşacağınız kart kodunu fiziksel olarak alamadığınız için ödemenizi yaptıktan sonra size iletilen 16 haneli dijital kodu beklersiniz. Aynı zamanda birçok online ödeme de olmayan 3 haneli güvenlik kodu ve son kullanma tarihi de güvenliğinizi bir üst noktaya çıkaran etkenlerdir. Sitelerin sayısı çoğaldıkça bu noktada Paykasa fiyatları daha fazla dikkat çekmeye başlamıştır. Çünkü her platform kendine ait farklı fiyat çizelgeleriyle karşımıza çıkmaktadır.

 

Fiyatlar size farklı gibi gözükse de aşağı yukarı aynı doğrultuda olduğunu söylemek gerekiyor. Örneğin 10 € Paykasa fiyatı olarak sizlere farklı satıcılar 39 TL, 40 TL ya da bir iki lira daha fazlasını sunabilirler. Ancak arada büyük uçurumların olduğu fiyat farkları göremezsiniz. Bu tamamıyla Euro kurunun dengesinden ve hareketlerinden yola çıkarak alım ve satım yapılmasından kaynaklanır. Tıpkı kartı satın alırken olduğu gibi bozdururken de bunu bir avantaj olarak değerlendirmeniz mümkün olur.

 

Paykasa Bozdurma Fiyatları

Paykasa bozdurma

Paykasa bozdurma

Genelde Paykasa bozdurma fiyatları günlük Euro kuruna bakılarak her gün güncellenir. Yani satış rakamları ufak değişimlerden etkilenmese de bozdurma konusuna geldiğinizde en ufak bir değişim bile toplam bakiyeniz üzerinden tekrar hesaplanır. Bundandır ki farklı Paykasa bozdurma fiyatı ile karşılaşarak alternatif sitelerde değişik tutarlarla karşılaşırsınız. Normal şartlarda satış fiyatının da sabit olması gerektiğini düşünen çok sayıda internet kullanıcısı para çekimi içinde aynı yanılgıya düşerler. Fakat sabit olmayan para birimleri üzerinden ödediğiniz bakiye kadar aldığınız Paykasa kart size bu değişken fiyatlarla sunulmaktadır.

 

Aslında bu durum kısmi olarak avantaj olarak görülebiliyor. Zira kur düşük bir noktadayken kart aldığınızda sonrasında Paykasa bozdurma fiyatları daha yüksek olacağı bir kur değerinde bozum işlemi yapılabiliyor. Bu durum size özel kartın sizde kalacağı süreç bazında başka kişiye satılamayacağından ötürü değerlendirilebilecek bir detaydır. Yani elinizde bulunan 16 haneli kodu aldığınız gibi bozdurma zorunluluğunuz bulunmuyor. Aksine kurun sizin için avantajlı bir nokta gelmesiyle bozum işlemini yapmanız mümkün.

,
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (No Ratings Yet)
Loading...
Yazar :

Elektrik-Elektronik mühendisiyim. 2 yıldır bu blogda yazıyorum. Ve 6 aydır aktif olarak internet siteleri yönetiyorum. Kişisel olarak da teknoloji ve fotoğrafçılıkla ile ilgileniyorum.Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip edin:

YORUMLAR

Daha fazla Tanıtım
Buz Devri 5
Buz Devri 5 Filmi Yakında Vizyona Giriyor

Muhteşem ve gerçekten özel filmler ile buluştuğumuz her yeni sezon, sizlerin de heyecanlandığını biliyoruz. Bu neden ile film sitemiz için...

İlginç Bilgiler
Şaşıracağınız İlginç Bilgiler

Yeni bilgiler her zaman için insanları ilk duyduklarında şaşırtmış ve yok artık dedirtecek noktaya getirmiştir. Şaşıracağınız ilginç bilgiler aslında sürekli...

Kapat