Ayhan 29 Mart 2017 Oyun

Son zamanlarda PS4 üzerinde tekrar oyun oynamaya başladım. Bunda ofisten arkadaşım ile PSN kardeşliği kurmamız çok etkili oldu. Bunun yanında da son zamanlarda PSN üzerinde yapılan indirimler yüzünden çok oyun aldım. Özellike 30TL’ye PES2017 almamız, ki kişi başına 15TL düşüyor, beni benden aldı. Neyse bu indirimler arasında, uzun süredir Limbo‘yu yapan firma tarafından yapılan Inside oyunununu da 23TL‘ye satın aldık.
Bu Nasıl Bir Oyun – Limbo

Inside – Sessiz ve Derinden

Inside

Inside

Inside, tıpkı Limbo gibi oyun içinde hiçbir diyalog içermeden derin bir hikaye anlatan bir platform oyunudur. Küçük bir çocuk olarak farklı ve başlarda anlamlandıramadığımız deneyler yapılan bir alandan kaçmaya çalışıyoruz. Bu kaçış sırasında önümüze çıkılan engelleri geçebilmek için çeşitli mantıklarda kurulan bulmacaları çözüp çıkış yolunu bulmanız gerekiyor.

Toplamda 5-6 saatlik bir oynanış süresi sunan Inside, bazı noktalarda beni germeyi başardı. Çünkü kaçış sırasında karşımıza çıkan köpekleri kandırabilmemiz için yapmamız gerekenleri keşfedene kadar çok fazla kez ölüyorsunuz ve her seferinde bu sefer olsun, o sefer bu sefer mantığı ile ilerliyorsunuz.

Oyunun sonunda ise bir an kendinizi bir boşlukta buluyorsunuz. Ve credits ekranı gelene kadar hala bir şeyler yapabilmek adına tuşlara basıyorsunuz. Ve geriye dönük düşündüğünüzde de aslında farklı bir anlamlar çıkarabiliyorsunuz. Ki internette yapacağınız araştırmalarda çok farklı anlamlar yükleyenler olduğunu da göreceksiniz.

Genel olarak toparlamak gerekirse, 20-30TL bandında alabileceğiniz bu oyun kesinlikle parasının hakkını veriyor ve size 5-6 saatlik bir mutluluk sunuyor. Alın arkadaşlar, oynayın bence !

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yazar :

Elektrik-Elektronik mühendisiyim. 2 yıldır bu blogda yazıyorum. Ve 6 aydır aktif olarak internet siteleri yönetiyorum. Kişisel olarak da teknoloji ve fotoğrafçılıkla ile ilgileniyorum.Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip edin:

YORUMLAR

Daha fazla Oyun
The Last of Us 2
Oynamak İstediğim Oyunlar #1

Bir süredir fazla blog yazısı yazamıyorum. Nedenini sormayın, çünkü mantıklı bir sebebi yok. Evet çok çalışıyorum, evet dizi izliyorum ve...

Pokemon Go
Pokemon GO Reklam Aracı Olarak Kulanılabilir mi ?

Bilenler vardır mutlaka yakın zamanda çocukluğumun çizgi filmi olan Pokemon karakterleri için uyarlanan mobil oyun Pokemon GO yayınlandı. Ben ilk...

Kapat