Ayhan 7 Temmuz 2015 Teknoloji

Daha önceki yazılarımda bahsettiğim gibi, iki yıllık bir iPhone kullanımı ardından tekrar Android kullanmaya başladım. Aslında gördüğüm kadarı ile uygulamaların tamamının karşılığı Android platformunda bulunuyordu. Ama sadece mail uygulaması konusunda sıkıntı yaşadım. Çünkü iPhone üzerindeki dahili mail uygulamasını çok beğeniyordum. IMAP mail desteği, hızlıca hesap ekleme ve mail senkronizasyonu mükemmeldi. Android’e tekrar döndüğümde en çok mail uygulaması bulmada zorlandım. Ancak ikinci dememede aradığımı buldum.

CloudMagic

İlk olarak kullandığım mail uygulaması CloudMagic uygulamasıydı.Arayüzü ve kulanımı güzeldi ama zil sesini değiştirememem ve senkronizasyondaki ufak sorunlar beni farklı bir uygulama arayışına itti. Çünkü uygulama kendi kendi bir ses atıyor ve değişime izin vermiyor.

Outlook Android

Outlook Android

Daha sonra da hepimizin bilgisayardan bildiği Outlook Android uygulamasını denedim. Aslında ilk etapta sadece kendi mailleri için kulanılacağını düşünmüştüm, oysa tüm bilindik servisler ve IMAP kullanan mailleri ekleyebiliyoruz.(Muhtemelen isim@siteniz.com şeklindeki mailiniz IMAP Maildir.)

Uzun zamandır sorunsuz kullanıyordum aslında. Ancak bugün rastgele fark ettiği hata beni biraz zor durumda bıraktı. Çünkü ekli hesaplarımdan bazılarını uygulamadan kaldırmış. Hatta bunlardan biri de blogumun maili. Bana mail atanlar olmuş gözden kaçırmışım. Ödeme gönderenler olmuş göremediğim için işleri geç yapmak zorunda kaldım.

Velhasıl kelam (Bu kelimeyi kullandığıma göre artık yazıyı bitirebilirim :) )eğer sizler de Outlook Android uygulaması kullanıyor ve mail gelmez olduysa, bir hesaplarınızı kontrol edin. Sonra zor durumda kalabilirsiniz. Hele ki uygulamayı mailleri kontrol etmek için kullanan biriyseniz.

, , ,
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yazar :

Elektrik-Elektronik mühendisiyim. 2 yıldır bu blogda yazıyorum. Ve 6 aydır aktif olarak internet siteleri yönetiyorum. Kişisel olarak da teknoloji ve fotoğrafçılıkla ile ilgileniyorum.Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip edin:

YORUMLAR

  1. 2 sene ago  

    Son güncellemeden sonra mailler gelmiyor bildirimler geç ulaşıyor. Alternatif arıyorum…

  2. 2 sene ago  

    outlook android uygulaması son güncellemeden sonra çok kötü oldu

Daha fazla Teknoloji
Sony Xperia Z2
Sony Xperia Z2-Okuma Hatası Yeniden Deneyiniz

Merhaba Arkadaşlar, Bugün sizlerle telefonum olan Sony Xperia Z2 ile karşılaştığım bir sorundan ve çöümünden bahsedeceğim. Aslına bakarsanız büyük bir...

Kapat