Ayhan 22 Ocak 2017 Kitap

2017 yılında kendime koyduğum hedeflerden biri, her gün 25 sayfa kitap okumaktı. Bu bağlamda ilk kitabımı bitirmenin gururu ile sizlere kitap hakkındaki düşüncelerimi aktaracağım. Bir süredir polisiye romanlar okumaya başlamıştım ve yeni nesil yazarlardan John Verdon tarafından kaleme alınmış Şeytanı Uyandırma kitabını sizlere yorumlayacağım.

Şeytanı Uyandırma

Şeytanı Uyandırma

Şeytanı Uyandırma Konusu

Gurney, New York Polis Departmandan (NYPD) emekli bir dedektif. Ancak emekli olması kendisinin cinayetler ile ilgilenmesine engel olamıyor. Çünkü Gurney için cinayetler çözülmesi gereken birer bulmaca ve o bulmaca çözmeye bayılıyor. Bu arzusu ve göz kamaştırıcı kariyeri nedeniyle sürekli kendini bir cinayeti çözmeye çalışırken buluyor.

Bu kitapta Gurney‘in önceki kitaplarında çalışan bir arkadaşından kızına bir yardım isteği geliyor. Kim bir tez kapsamında, Good Shepherd mahlaslı bir katilin işlediği cinayetleri araştırıyor. Good Shepherd  on yıl önce siyah Mercedes araçlardaki kişileri öldürüp, cinayet mekanına oyuncak hayvanlar bırakmış ve sonrasında yayınladığı bir bildiri ile bu cinayetlerin dini bir amacının olduğunu aktarmıştı.

Gurney olayı araştırmaya her zamanki gibi bu fikrin yanlış olabilme ihtimali üzerinde başlar ve sonunda bir şeyler yakalamaya başlar.

Beğendiğim Yönleri

Kitapta beğendiğim noktalar, neredeyse tüm Verdon kitaplarında olan kurgunun iyi yapılmış olması ve gizemin sonuna kadar korunuyor olmasıydı. Kitabı okurken hikayenin anlatıldığı gibi olmadığı anlıyorsunuz, ancak Gurney ile birlikte siz de hikayenin sonunu araştırmaya başlıyorsunuz.

Beğenmediğim Yönleri

Kitapta beğenmediğim yön kesinlikle sonunun çarpıcı olmamasıydı. Bundan önce okuduğum tüm John Verdon kitaplarında sonunda katili öğrendiğimde çok şaşırmıştım. Ancak bu kitapta katili öğrendiğimde büyük bir şoka uğramadım.

Genel Değerlendirme

Eğer John Verdon‘un daha önceki kitaplarını okuduysanız bu kitabını da mutlaka okuyun. Serinin genelindeki akıcılık bu kitapta da mevcut. Ancak ilk defa okuyacaksanız, yazarın yazma sırası ile okumanızı öneririm.

, ,
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yazar :

Elektrik-Elektronik mühendisiyim. 2 yıldır bu blogda yazıyorum. Ve 6 aydır aktif olarak internet siteleri yönetiyorum. Kişisel olarak da teknoloji ve fotoğrafçılıkla ile ilgileniyorum.Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip edin:

YORUMLAR

  1. 3 ay ago  

    John Verdon kitaplarının en iyisi kuşkusuz ki “Aklından Bir Sayı Tut” eseriydi. O kadar çarpıcıydı ki diğer tüm kitaplarını okuma sebebim oldu. Şuan halihazırda Kurt Gölü adlı son kitabını okumaktayım. Bitirdiğimde ben de fikirlerimi paylaşacağım.

    • 3 ay ago  

      Bence serinin iyi kitaplarından biri de gözlerini sımsıkı kapat idi. Şu anda da ben de Kurt Gölü’nü okuyorum.

Daha fazla Kitap
Kitap
Okumak İstediğim 5 Kitap

Bu yıl kendime çeşitli hedefler verdim. Sevgili Barış Özcan'ın Zinciri Kırma fikrine uyarak yıl içinde yapmayı hedeflediğim şeyleri son yazımda...

Kitap
Neden Toplu Kitap Okuma Gruplarına Giremiyorum

Ülkemizde okuyan hatta maalesef okuyabilen, gerçek anlamda okumaktan bahsediyorum, insan sayısı çok az. Ve bu kitle daha fazla okumak için...

Kapat