Ayhan 14 Ağustos 2015 Webmaster

WordPress ile site açan veya açmayı hedefleyen herkesin aklında, Themeforest üzerinden bir Premium WordPress teması kullanmak vardır. Ben de bildiğiniz gibi tavsiyelazim.com isimli siteyi yönetiyorum. (Bilmiyorsanız da bir göz atın :) ) Projeye ilk başladığımda, ücretsiz bir tema kullanıyordum. Daha sonraları Colorfulltech temasını kullanmaya başladım. Ama zamanla tema bana yetersiz geldiğinden bir fırsat yaratığ Newsmag Temasına geçiş yaptım. Bu yazımda da sizlere izlenimlerimi anlatmaya karar verdim.

Şık tasarım, özgün tasarım

Evet temayla ilgili söyleyebileceğim ilk şey şık ve özgün bir tasarım oluşturabileceğinizdir. Çünkü tema ile birlikte Visual Composer isimli bir eklenti de ücretsiz olarak veriliyor. Ve bu eklenti sayesinde istediğiniz tasarımı oluşturabiliyorsunuz. Sırf manşet kısmı için 7 farklı tasarım var ve her tasarımı 7 farklı renk ile birleştirebiliyorsunuz.

Özgün tasarım da bana göre önemli. Yine Visual Composer eklentisi sayesinde, anasayfanızı istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Şöyle söyleyebilirim sizin için, anatılmaz yaşanır.

Newsmag Teması

Newsmag Teması

Tüm detaylar düşünülmüş

Gerçekten temada olabilecek tüm detaylar düşünülmüş. Örneğin ben temayı kurduktan sonra, anasayfadan bir kategoriyi gizlemek için kodlara daldım. Meğersem ayarlardan istediğin kategoriyi, “İSTEDİĞİN YERDEN” kaldırmak mümkünmüş. İstediğin yerden diyorum, çünkü sadece anasayfadan değil, ana sayfanın istediğin yerinden kaldırmak mümkün.

Adsense reklamları ayrı ele alınmış

Tema üzerinde Adsense reklamları ayrıca ele alınmış. Tema ayarlarında yaklaşık 10 tane reklam alanı mevcut. (Tabii ki istediğin yere istediğin şekilde reklam da eklenebiliyor.) Buralara Adsense kodu eklediğimizde, tema bizim için direk olarak responsive hale getiriyor. Veya istediğiniz platforma özel görünümünü ayarlayabiliyorsunuz. Hatta istediğiniz platformdan reklamı kaldırabiliyorsunuz.

Adsense ile Gelir Elde Etme

Adsense ile Gelir Elde Etme

Kategoriye özel tasarım mevcut

Evet, istediğiniz kategoriyi farklı tasarlayabilir, diğerleri arasında fark yaratabilirsiniz. Bu özellik aslında aranmayan ama olunca da güzelmiş haaa dedirten özellikler arasında geliyor. Gerçekten bazı kategorilerin tasarımını değiştirmek türsel olarak ayırmak açısından çok doğru olabilir.

9 Farklı yazı seçeneği mevcut

Bir yazı yayınlarken 9 farklı şekilde yayınlayabiliyorsunuz. İsterseniz fotoğrafı yazı içine alırsınız, isterseniz üste büyük koyarsınız veya tüm siteyi kaplarsınız. Hiç olmadı öne çıkarılmış video kullanırsınız, karar sizin.

Peki almaya değer mi ?

Şimdi gelelim asıl soruya. Almaya değer mi? Aslında bu biraz öznel bir cevap olacak. Çünkü fiyatı 48 Dolar ve günümüz değeri ile hesaplanırsa yaklaşık 140TL ediyor.  Ama şöyle söyleyebilirim ki, gerçekten önem verdiğiniz ve güvendiğiniz bir projeniz var ise hiç düşünmeyin derim. Çünkü gerçekten normal  temalara göre çok üstün kalıyor. Yine de karar sizin tabii ki.

Bu arada almak isteyen veya detaylı incelemek isteyenler için link aşağıda :

:: Newsmag

Yazar :

Elektrik-Elektronik mühendisiyim. 2 yıldır bu blogda yazıyorum. Ve 6 aydır aktif olarak internet siteleri yönetiyorum. Kişisel olarak da teknoloji ve fotoğrafçılıkla ile ilgileniyorum.Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip edin:

YORUMLAR

 1. 2 sene ago  

  Merhaba Ayhan Bey, fitness sitesi için aynı firmanın newspaper temasını satın almayı düşünüyorum sizce bu fiyata değer mi ?

  • 2 sene ago  

   Tema gerçekten çok kulanışlı. Bence değerlendirebilirsiniz.

 2. 1 sene ago  

  Merhaba. ben de aynı temayı kullanıyorum.sağ tık engelleme var temada.bunu Nasıl kaldırabilirim ?

 3. 1 sene ago  

  Merhabalar, CPU kullanımı konusunda nasıldır bu tema? Çok kapsamlı bir tema olduğu için kaynak tüketimi yüksektir gibime geliyor?

 4. 4 ay ago  

  Bu tema özellikleri bakımından çok güzel. Ama bunu türkçeleştırmek çok uzun. yüksek ozellıklerı ve 8 mb dosyası var.

Daha fazla Webmaster
Teknoloji Sitesi Açma
Teknoloji Sitesi Açmak

Bu aralar Webmaster forumlarında gördüğüm kadarı ile, herkeste bir teknoloji sitesi açmak isteği var. İşin ilginci bu istekte bulunanları analiz...

Blog Eklentileri
Blog Sahiplerinin Kullanması Gereken WordPress Eklentileri

Blog dünyasına yeni girmiş genellikle forumlarda ve yorumlarda hangi eklentileri kullanmaları gerektiği soruyorlar. Blog düyası temel manada kabaca ikiye ayrılmış...

Kapat