Ayhan 21 Eylül 2015 SEO

Şimdi SEO çalışmaları hakkında araştırma yaptınız ve yeteri kadar bilgi edindiğinizi düşünüyorsunuz. Bu noktadan sonraki hedefiniz reklam çalışmaları yapmak olacaktır. Peki ya sitelerinizi geliştirmek ve daha fazla takipçi kitlesine sahip olmak için kullanmanız gereken reklam çeşitleri nelerdir?

Öncelikle yapacağınız reklam çeşitleri iki farklı kategoride değerlendirilmelidir. Yani yapacağınız çalışmalar hem Google sıralamanızı etkileyecek hem de sitenizin bilinirliğini arttıracak.

Facebook Reklamı Nedir

Facebook Reklamı Nedir

Google Hedefli Reklam Çalışmaları 

Bu reklam çalışmasında amaç Google sıralamasında yükselmek ve dolayısıyla da hit artışı sağlamaktır. Sadece Google baz alındığından dolayı görsel olarak kullanıcılara birşey önermiyor.

Tanıtım Yazısı

Son Google güncellemeleri sonrasında en çok önem verilen nokta tanıtım yazısıdır. Çünkü artık Google devamlılığa önem veriyor. Tanıtım yazıları üzerindeki linkler kalıcı olduğu için etkisi çok oluyor.

Link Reklam

Yeni güncellemelerle beraber etkisini biraz kaybetmiş olsa da yine de kullanılması gereken bir reklam çeşidir. Ancak fazla abartmamak gerekiyor bu çalışmayı.

Bilinirliği Arttıran Reklam Çalışması

Bu reklam çalışması sonrası hem Google bazlı bir çalışma yapılmış oluyor hem de bilinirliği arttıran reklam çalışması yapılıyor.

Adwords

Adwords

Google Adwords Reklamları

Özellikle e-ticaret siteleri tarafından kullanılan google adwords reklamları bilinirliği arttırmanın temel yöntemlerindendir. Ürün satışı için ideal olan bu yöntemle doğal reklam elde etmiş olursunuz.

Baner Reklam

Bilinirliği arttırmakta  en yaygın olarak kullanılan reklam çeşididir. Görsel açıdan direk kullanıcıyı etkileyebileceği için çok kullanılıyor. Ve fazlaca seçeneğiniz olduğu için bütçenize uygun bir reklam bulabilirsiniz.

Sosyal Medya

Sosyal Medya

Sosyal Medya Reklamları

Belki de bilinirliği arttırmak için kullanılabilecek en etkili yöntemdir. Çünkü günümüzün yadsınamaz gerçeklerinden biri de sosyal medyadır. Kendimizden örnek alacak olursak, boş vaktimizin çoğu sosyal medya üzerinde geçiyor. Özellikle Facebook reklamları ile uygun fiyata etkili reklamlar yapabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi önünüzde hedefinize sizi götürebilecek bir sürü reklam seçeneği bulunuyor. Reklam seçiminde dikkat etmeniz gereken nokta sitenizin özelliği, hedefidir.

Çünkü size uygun olmayan reklam seçeneği kullanmak boşa masraf olacaktır. Örneğin sosyal medya kullanımı size çok yarar sağlamayacaksa yapılan reklam boşa gidecektir. Doğal olarak tersi durum da geçerli oluyor.

 

, ,
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yazar :

Elektrik-Elektronik mühendisiyim. 2 yıldır bu blogda yazıyorum. Ve 6 aydır aktif olarak internet siteleri yönetiyorum. Kişisel olarak da teknoloji ve fotoğrafçılıkla ile ilgileniyorum.Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip edin:

YORUMLAR

 1. 2 sene ago  

  Gayet doyurucu bir yazı olmuş Ayhan. Böyle yazılar gördüğümde iştahla okuyorum :) Teşekkürler.

  • 2 sene ago  

   Güzel yorumun için Teşekkürler Çağrı Hocam :)

 2. 2 sene ago  

  Faydalı bilgi oldu, Teşekkürler..

 3. 2 sene ago  

  Maddi imkanı olanlar için en ideal yöntem seo dan kurtulmuş oluyorlar. Tabi seo ile kıyaslanamaz ama genede iyi işte anladınız :)

Daha fazla SEO
SEO
SEO Çalışmasına Nasıl Başlanır ?

İnternet sitesi sahipleri ilk projelerinde genellikle işe bilinçsiz olarak atlıyorlar. Nereden biliyorsun derseniz, sormayın :) Ama sonunda bir araştırma telaşı...

SEOzone Meetups
SEOzone Meetups ile Buluşmaya Hazır Mısınız?

SEO sektöründe çalışan, internet sitesi yöneten veya bu konulara kafa yoran kişilerin birbirleri ile etkileşime girmeleri, toplanmaları ve bilgi aktarımında...

Kapat