Ayhan 31 Ocak 2017 Girişimcilik

Pazarlamanın en önemli ayağı iletişimdir. Doğru bir iletişim süreci bol kazanç demektir. Ürünleriniz ile ilgili bilgileri doğru anlatabilmek bu noktada çok önemlidir. Etkin bir iletişim beraberinde müşteri memnuniyetini de getirmektedir.

Müşterilerinizin sorularına anında yanıt vermeli ve karşılaştığı sorunları aşmasında yardımcı olmanız gerekmektedir. Ürünler arasındaki fark giderek azalmıştır. Bu yüzden rekabet ortamı giderek kızışmaktadır. Daha fazla müşteriyi çekebilmek için kalitenin yanında müşterilerinizle birebir temas halinde olmanız gerekmektedir.

Etkin iletişim kurabilmeniz için birden fazla yöntem vardır bunlardan bazıları şunlardır.

Tercüme

Tercüme

1-Ürün Kataloğu Basarak

Ürün kataloğu basıp ürünlerinizin fiyatı ve özellikleri konusunda müşterilerinizi bilgilendirebilirsiniz. Aynı zamanda yurt dışına pazarlama yapıyorsanız katalog tercümesi yaptırarak müşterilerinize ulaşabilirsiniz.

2-Yerelleştirme Uygulayarak

Uluslararası ticaretin giderek arttığı gözlemlenmektedir. Artık irili ufaklı tüm şirketler yabancı pazarlara girmenin peşindeler. Dünya’ya açılmanın en etkin yolu pazarına girdiğiniz ülkedeki müşterilerinizin dilinden konuşmaktır. Etkin kampanyalarda her zaman yerel dilde bir organizasyon yürütmeniz gerekmektedir. Yerelleştirme diller arasında ki farklılıkları ortadan kaldırıp en etkili kelimeleri seçmeniz konusunda size yardımcı olacaktır. Tercüme türleri hakkında bilgi almak istiyorsanız bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz. https://www.hedeftercume.com/tercume-turleri/

3-Akıllı Telefon Uygulamaları

Akıllı telefon uygulamaları yaparak müşterilerinizle sürekli temas halinde olabilirsiniz. Bu uygulamalarla beraber bilgilendirme yapabilir sipariş alabilir müşterilerinizin sorunlarını dinleyebilirsiniz. Artık herkes akıllı telefon kullanmakta ve uygulamalar telefon hafızalarında önemli bir yer tutmaktadır. Çağa ayak uydurabilmek kuruluşunuzun geleceğini güvence altına alacaktır.

4-E-Mail Pazarlama Yöntemini Deneyin

E-mail pazarlama yöntemleri en etkili iletişim yöntemleridir. Müşterilerinizi kampanyalar hakkında bilgilendirme aşamasında çok önemlidir. Dijital pazarlamada E-mail pazarlama yöntemiyle gelen müşterilerin pazarlama sitelerinde diğer müşterilerden daha fazla alışveriş yaptıkları bilinmektedir. Aynı zamanda özel günlerde müşterilerinize mail atarak onları şaşırtabilirsiniz.

5-Sosyal Medya Hesapları Açın

Sosyal medya tüm kesimler tarafından kullanılmaktadır. Sizi takip edecek olan kişiler potansiyel müşterilerinizdir. Buralarda tanıtımınızı yapabilirsiniz. Aynı zamanda müşterilerinizle birebir görüşme imkanınız vardır. İletişimin en etkili yöntemi budur. Feedback oranı fazladır.

,
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yazar :

Elektrik-Elektronik mühendisiyim. 2 yıldır bu blogda yazıyorum. Ve 6 aydır aktif olarak internet siteleri yönetiyorum. Kişisel olarak da teknoloji ve fotoğrafçılıkla ile ilgileniyorum.Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip edin:

YORUMLAR

Daha fazla Girişimcilik
Dijital Pazarlama
Digital Pazarlama

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte dur durak bilmeden gelişen bir diğer unsur ise şüphesiz internet. Yaşantımıza evlerimizdeki bilgisayarlar ile giren...

Girişimcilik
Türk Girişimcisinin Göz Ardı Ettiği Şeyler

Evet ülkemizde gün geçtikçe yeni girişimciler ve yeni firmalar ortaya çıkıyor. Özellikle teknolojinin ve sanayinin gelişmesi ile birlikte üretime yönelik...

Kapat