Anasayfa Tanıtım Mobil Oyunlar vs Sokak Oyunları

Mobil Oyunlar vs Sokak Oyunları

3 Dakikada Okunur
0
0
11
Android

Doksanlarda doğmuş ve hayatını sokak oyunları oynayarak geçiren kişiler olarak çoğu zaman eski zamanlar hakkında hüzünlenerek konuşuruz. Bu yazıyı yazarken de tam şu noktada biraz duraksayıp, yüzümde garip bir gülümseme ile cama doğru baktım. Sanki kulaklarımda top oynayan çocuk sesleri geliyor. Gol atan biri “Goool” diye bağırıyor gibi. Bir saniye ya, sanırım ya şu anda odamda takılan kuzenim Kafa Topu 2 oynuyor, ses oradan geliyormuş.

Evet tahmin edebileceğiniz gibi yukarıdaki kısım tamamen bir mizansen. Ancak durumumuzun tamamen bu şekilde olduğunu söyleyebilirim. Sanırım benzer bir durum olamaz diye kimse iddia edemez. Çünkü eskiden sokaktan annelerimiz tarafından zorla eve getirilen bizlerin, annesi tarafından elinden zorla telefon alınan, sürekli Google’a oyun indir android yazan çocukları anlamamız imkansız. Ancak anlayamadığımız her şey kötü mü ?

Evet genel olarak insanlar olarak anlayamadığımız şeylerden korkuyoruz. Artık şimdiki çocuklar artık oyun dediğinde aklına sadece mobil oyunlar, konsol oyunları veya bilgisayar oyunları geliyor. Biz de bu durumu kabul edip ve dönemin gereklilikleri olduğunu kabul etmemiz gerekiyor. Yoksa şimdiki nesil ile aramızda bir jenerasyon farkı oluşacak.

Eğer bir çocuğunuz varsa veya yakın zamanda çocuk sahibi olmayı planlıyorsanız mutlaka mobil oyunculuk hakkında bilgi ve ilgi sahibi olmanız gerekiyor. Yoksa çocuklarınızın oynadığı oyunları denetlemeniz gerekiyor. Denetimsiz bir oyun dünyası gerçekten çok riskli. Çünkü sadece Google’a oyun indir yazarak bir sürü “şey” indirebilirler. Şey diyorum çünkü denetimsiz indirilen oyunlar çocuklarınıza psikolojik olarak çok zararlar verebilir. Evet internet hep riskliydi, artık daha da riskli. Çünkü artık herkesin kullanabileceği düzeye indi. Daha da aşağılara doğru gidiyor.

Sonuç olarak siz ne yaparsanız yapın, çocuklarınız oyun indir android, oyun indir tarzı aramalar yapacaklar. Ancak siz yine de onları farklı bir heyecan sunacak oyunlar önerin, sokak oyunları gibi.

Daha fazla ilgili makale
 • Philips

  Philips Servis İstanbul

  Philips gibi dünyaca ünü bir markanın müşterileri ile olan iletişiminin de kötü olmasını b…
 • Libra

  Facebook’un Yeni Kripto Para Birimi Libra

  Kripto para dünyası son zamanlarda bana göre yatırım yapmayan kişiler arasında biraz popül…
 • Zirve Takipçi

  Zirve Takipçi ile Zirveye Gidin

  Sosyal medya, kullanıcılarını birbirleriyle etkileşim halinde bulunduran 2000’li yılların …
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
 • Philips

  Philips Servis İstanbul

  Philips gibi dünyaca ünü bir markanın müşterileri ile olan iletişiminin de kötü olmasını b…
 • Zirve Takipçi

  Zirve Takipçi ile Zirveye Gidin

  Sosyal medya, kullanıcılarını birbirleriyle etkileşim halinde bulunduran 2000’li yılların …
 • Tazemiz

  Tazemiz ile Soğuk Pres Yağlar

  Türkiye dahil tüm Akdeniz coğrafyasının sofralarında bitkisel yağların, ama özellikle de z…
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz