Ayhan 20 Ekim 2016 Kişisel

Uzun zamandır kendimi şımartmak için bir şeyler alıp incelemiyorum. Tamam çok uzun zamandır değil, yakın zamanda bir adet iPad almıştım ancak onu uzun zamandır planladığım için çok da şımarmış sayılmam. Olsa olsa kendimi terbiye etmiş sayılırım :) Neyse konuya geri dönersek artık kendime bir sürpriz yapma isteği duydum. Ve bir süredir alsam almasam mı diye tereddütte düştüğüm Mi Band 2‘yi satın aldım. Ancak kendimden beklediğim gibi AliExpress‘ten değil Türkiye’den satın aldım.
iPad Air 2 Satın Aldım

Mi Band 2 Nedir ?

Mi Band 2 Nedir

Mi Band 2 Nedir

Mi Band 2 aslında net bir şekilde akıllı bileklik nedir sorusunun cevabıdır. Xiaomi firması tarafından daha önce çıkarılan Mi Band çok ilgi görmüş ve akıllı bilekliklerin de giyilebilir teknoloji pazarından pay alabileceğini göstermişti. Ancak benim gibi düşünen nice kişi “ya bileklik iyi de bir de saati gösterse” demişlerdi. Xiaomi de sonunda bizleri duymuş ve Mi Band 2 ile saati de ekleyerek bizlerin gönlünü ve parasını kazandı.

Hem Saat Hem Akıllı Bileklik !

Evet belkide en önemli özelliği tüm akıllı bileklik özelliklerinin ve görünüşünün yanında saati göstermesidir. Peki nedir o akıllı bileklik özellikleri;

Mi Band 2 Özellikleri :

 • Adım Sayar
 • Gidilen Mesafe Ölçme
 • Nabız Ölçer
 • Yakılan Kalori Gösterme
 • Adım Hedefi Belirleme
 • Hareket Et Uyarısı
 • Uyku Analizi
 • Bildirim Uyarısı
 • Saat

Aslına bakarsanız Mi Band 2 gerçekten çok özeliğe sahip. Ancak görebileceğiniz gibi hepsi gerçekten çok kullanışlı ve sizi hareket etmeye yönlendiriyor. Nasıl mı, devam edelim o zaman.

Harekete Geç, Harekete Geç !

Evet Mi Band 2 sizi sürekli olarak harekete geçirmek için kışkırtıyor. Öncelikle attığınız adımları ve katettiğiniz mesafeyi görmek sizi fazlası ile şevklendiriyor ve daha fazla yürümeye itiyor. Diğer yandan da kendinize bir adım hedefi belirleyebiliyorsunuz. Bu sayede hedefe doğru koşar adımlarla gidebilirsiniz. Hedefe ulaştığınızda da titreyerek sizi uyararak kutlamalara başlayabileceğinizi bildirecektir.

Benim en beğendiğim özelliği ise hareket et uyarısı oldu. Ayarlarından açtığınız taktirde belirlediğiniz saatler arasında 1 saat adım atmazsanız titreyerek sizi uyarıyor ve harekete geçmenizi sağlıyor.

Açıkçası Mi Band 2 ile ilk izlenimlerim çok hoş ve keşke daha önce alsaymışım dedirtti bana. Eğer siz de kendinizi şımartıp bu aleti almak istiyorsanız çok da düşünmeyin. Uygun bulduğunuz bir fiyata alın. Pişman olmayacağınız kesin !

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yazar :

Elektrik-Elektronik mühendisiyim. 2 yıldır bu blogda yazıyorum. Ve 6 aydır aktif olarak internet siteleri yönetiyorum. Kişisel olarak da teknoloji ve fotoğrafçılıkla ile ilgileniyorum.Beni sosyal medya hesaplarım üzerinden takip edin:

YORUMLAR

 1. 6 ay ago  

  Ayhan hayırlı olsun. Gerçekten almayı planladığım bir ürün ama daha önce bir deneyimim olmadığı için karar veremiyorum net olarak. Bu arada sen nereden aldın? Yani varsa link alırım :)

  • 6 ay ago  

   Açıkçası şu ana kadar aşırı derecede memnunum. Aklımdaki tüm özellikleri gerçekleştirebiliyor. Ürünü Türkiye’den N11 üzerinden aldım. Çekim falan vardı. Taksitle beraber Çin’e gerek duymadım açıkçası :)

Daha fazla Kişisel
Roger Federer
Gördüğüm Yaşayan Spor Efsaneleri

Aslında bu yazı yaklaşık bir hafta önce serviste işe giderkenken aklıma geldi. İşe giderken olabildiğince Rio2016 olimpiyatlarını Twitter üzerinden takip ediyorum....

Neler Yapıyorum
Son Zamanlarda Neler Yapıyorum ?

Bir süredir gerek ülkemizde yaşanan olaylar, gerekse kendi hayatımdaki değişimler nedeniyle fazla yazı giremedim. Bu yazı ile hem yazı girmiş...

Kapat