Anasayfa Tanıtım LYS Yaklaşıyor

LYS Yaklaşıyor

4 Dakikada Okunur
0
0
64
LYS Yaklaşıyor

Evet gerçekten zaman çok hızlı ilerliyor ve günler günleri kovalıyor. Daha dün YGS heyecanı ile ortalıklta gezinen gençlerimiz şimdi de LYS heyecanı ile bilgilerine son dokunuşları yapma peşindeler. Ancak şimdi sınava girenler gerçekten daha şanslı. Çünkü kaynaklara ulaşmak artık çok rahat. Özellikle ders notları artık çok rahat bir şekilde bulunabiliyor. İstenildiği anda ders notları indirerek kaynak arayışına son verebiliyorlar.

Oysa ben sınava hazırlanırken durum böyle değildi. Yaşımın çok yüksek olmamasına rağmen belkide kağıt kalemin önemli olduğu son dönemde üniversite sınavına hazırlandım ben. Çünkü bizim internetten ders notları indirme şansımız yoktu çok. Aslında indirme imkanı vardı ancak o kadar çok kaynak bulunmuyordu. Dolayısıyla da herkes kendi notunu kendi tutuyordu.

Tabi bu durum bizlere bazı konularda yarar sağlamışken bazı konularda da zararı oldu. İkisini de tek tek örneklenedirmem gerekirse, öncelikle yararından bahsedeyim. Herkesin kendi notunu tutma zorunuluğu oluyordu. En iyi ihtimalle fotokopi ile ders notlarını derleme şansımız vardı. Ancak bunu bile yapsak ders çalışırken ortada kalmamak için farklı bir kağıda notları aktarırdık ve çalışmamızı düzene sokardık. Bu da bize düzenli bir çalışma prosedürü kattı.

Ancak bir yandan da çok sıkıntılı zamanlar çektik. Gece çalışırken aradığımız bir konu hakkında elimizde bir ders notu yada kitap yoksa yapacak bir şey olmuyordu. Ancak şu anda durum böyle değil. İstenildiği anda pdf indirerek tüm kaynak ihtiyacımızı karşılıyabiliyoruz.

Ancak sınav sonrasında da hayatın devam ettiğini unutmamanızı öneriyorum sizlere. Çünkü sınav bittiğinde çoğunuz bir psikolojik çöküntüye girecek ve boşa düşeceksiniz. Size tavsiyem bu noktada kendinize bir meşkale bulmanız olacak. Çünkü boş durmak sizi gereksiz düşüncelere yöneltecektir.

Eğer kitap okumayı seviyorsanız bir e-kitap okuyucu veya tablet üzerinden kitap okumak adına roman kitapları indirebilirsiniz. Bu sayede istediğiniz zamanda ve heryerde kitap okuyabilirsiniz. Bir zaman sonra bunu alışkanlık haline getirirsiniz ve kendinizi sürekli kitap okurken bulursunuz. Bu güzel alışkanlığı da dijital ortamda kazanmak teknolojiye uymanızı da sağlayacak.

Dediğim gibi LYS yaklaşıyor. Şimdiden tüm arkadaşlara başarılar diliyorum.

Daha fazla ilgili makale
 • Zanussi

  İstanbul Zanussi Servis

  ZANUSSİ marka ürün gruplarınızı emanet etmek için tercih edeceğiniz firmayı detaylı bir şe…
 • Fakir Servis

  FAKİR Teknik Servis

  İstanbul gibi yoğun bir trafiğe sahip olan şehirlerde servis hizmeti sunmak gerçekten çok …
 • Hosting Seçimi

  Hosting Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Ettim ?

  Son zamanlar kişisel blog olarak ilerleyen yazılarıma, bu tarz blog sahibi olmak isteyen k…
Yazardan daha fazla Ayhan KORKMAZ
 • Zanussi

  İstanbul Zanussi Servis

  ZANUSSİ marka ürün gruplarınızı emanet etmek için tercih edeceğiniz firmayı detaylı bir şe…
 • Fakir Servis

  FAKİR Teknik Servis

  İstanbul gibi yoğun bir trafiğe sahip olan şehirlerde servis hizmeti sunmak gerçekten çok …
 • Philips

  Philips Servis İstanbul

  Philips gibi dünyaca ünü bir markanın müşterileri ile olan iletişiminin de kötü olmasını b…
Load More In Tanıtım

Cevap Yaz